HomeAktualnościRosjanie zaatakowali Łuck. To zaledwie 90 km od naszej granicy

Rosjanie zaatakowali Łuck. To zaledwie 90 km od naszej granicy

wojna ukraina

Z nagrań umieszczonych w internecie wynika, że Rosjanie zaatakowali także Łuck, miasto będące stolicą obwodu wołyńskiego, położone zaledwie 90 km od granicy z Polską. Straż graniczna Ukrainy informuje o ataku ze strony Rosji oraz Białorusi.

Wojska białoruskie również weszły na terytorium Ukrainy, przekraczając przejście graniczne w Senkiwce w obwodzie czernichowskim – podała telewizja CNN, powołując się na ukraińską straż graniczną.

Telewizja wyemitowała też wideo z kamer na przejściu granicznym, na którym widać kolumnę czołgów i pojazdów opancerzonych przekraczających granicę. Przejście znajduje się u zbiegu granic Rosji, Ukrainy i Białorusi, ok. 200 km od Kijowa.

Administracja USA ostrzegała wcześniej Białoruś, że jeśli weźmie udział w inwazji na Ukrainę, także i ją spotkają dotkliwe sankcje.

Najbardziej intensywny ostrzał ma miejsce na wschodzie Ukrainy.

„Nieprzyjaciel rozpoczął intensywny ostrzał naszych jednostek na wschodzie, a także wojskowych ośrodków kontroli i lotnisk w innych regionach. Armia ukraińska broni i odpiera wojska rosyjskie” – napisał Reznik w opublikowanym oświadczeniu na stronie internatowej ministerstwa obrony. 

Burmistrz Łęczycy
Kto strzelał w dom
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.