HomeInterwencjeRolnicy czekają na ubiegłoroczne dopłaty

Rolnicy czekają na ubiegłoroczne dopłaty

radny góra

     Zgodnie z przepisami termin na wydanie decyzji w sprawie przyznania dopłat bezpośrednich i obszarowych za 2023 r. upłynął z dniem  31 maja 2024 r. Wielu rolników takich decyzji jeszcze nie otrzymało, co budzi duży niepokój. Agencja zapewnia, że do końca czerwca zakończy płatność. 

    W imieniu rolników, którzy do tej pory nie otrzymali dopłat bezpośrednich i obszarowych za 2023 rok zwrócił się do naszej redakcji rolnik, równocześnie radny gminy Łęczyca, Grzegorz Góra.

–  Uzyskanie jakiejkolwiek informacji z Agencji Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa praktycznie graniczy z cudem a rolnicy są coraz bardziej zaniepokojeni przedłużającym się terminem wypłaty środków za 2023 rok. Sytuacja staje się tym bardziej gorąca, że rozpoczęto już nabory na nowe wsparcia, np. z tytułu strat w uprawach sadowniczych powstałych wskutek tegorocznych wiosennych przymrozków a o należnościach za ubiegły rok niewiele słychać. Stąd zwracam się za pośrednictwem redakcji z pytaniem o informację z tego zakresu.

Co na to ARiMR?

–  Każdy rolnik, który złożył wniosek o dopłaty w 2023 roku, do końca maja br. winien otrzymać decyzję o wypłacie pieniędzy. Jeżeli ktoś takiej nie otrzymał, to oznacza, że będzie ona wydana w późniejszym terminie. Niezależnie od tej sytuacji zapewniamy, że wypłaty pieniędzy z tytułu dopłat za 2023 rok powinny się zakończyć do 30 czerwca 2024 roku – usłyszeliśmy.

UDOSTĘPNIJ:
Dilerzy narkotyków
Pijany 54-latek zła
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ