HomeAktualności z regionuPowiat zgierskiOzorkówRok od tragedii! Motocyklowa kawalkada przejedzie z Ozorkowa do Aleksandrowa

Rok od tragedii! Motocyklowa kawalkada przejedzie z Ozorkowa do Aleksandrowa

zginęli motocykliści

W najbliższą niedzielę – 8 maja – przypada pierwsza rocznica tragicznego wypadku w Aleksandrowie Łódzkim w którym zginęło troje motocyklistów.

– Mija rok, jak nie ma wśród nas Beaty, Tomka i Przemka. Musimy upamiętnić tę wielką stratę w środowisku motocyklowym. W najbliższą niedzielę o godzinie 14 w Ozorkowie, przy ulicy Wyszyńskiego, na parkingu pod marketem Netto, zapraszamy wszystkich zainteresowanych na dwóch kółkach. Organizujemy wspólny przejazd. Z Wyszyńskiego udajemy się na grób Przemka na Nowym Cmentarzu, następnie odwiedzimy grób Beaty i Tomka w Aleksandrowie. Ostatnim miejscem przejazdu będą krzyże w miejscu tragicznego zdarzenia sprzed roku. Przejazd jest otwarty, dla wszystkich, którzy mają chęć dołączenia do nas w ten dzień – informuje Robert Banasiak.

Przypomnijmy, że do tej koszmarnej tragedii doszło przed godz. 20 na ul. 11 Listopada w Aleksandrowie Łódzkim na prostym odcinku drogi. Wyjeżdżająca z miasta 22-letnia wówczas łodzianka zjechała na przeciwległy pas ruchu i staranowała dwóch motocyklistów: 43-letniego zgierzanina kierującego suzuki i 40-letniego mieszkańca Ozorkowa jadącego hondą. Obaj zginęli na miejscu. Natomiast 42-letnia pasażerka suzuki została ciężko ranna i zmarła w szpitalu. Kierowca suzuki i pasażerka osierocili syna, natomiast kierujący hondą miał żonę i trójkę dzieci.

Na początku tego roku ruszył proces łodzianki. Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym sprawczyni grozić może do 8 lat więzienia.

Rewitalizacja skweru
Dni Ozorkowa! Jakie
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ