HomeSportRKS na ostatniej prostej

RKS na ostatniej prostej

rks łódź

Dobiegają końca prace pierwszego etapu modernizacji obiektu RKS, w ramach którego powstaje nowy stadion lekkoatletyczny. Już wkrótce będą na nim trenować m.in. najmłodsi adepci królowej sportu.

– To kolejna sportowa inwestycja w mieście. Prace na RKS idą zgodnie z harmonogramem, a wykonawca zapewnia, że termin zakończenia inwestycji nie jest zagrożony. Stadion zostanie więc przebudowany do grudnia bieżącego roku, a w przyszłym sezonie nasze zawodniczki i zawodnicy będą już mogli korzystać z nowoczesnego obiektu, w pełni dostosowanego do organizacji zawodów lekkoatletycznego – poinformowała wiceprezydent Łodzi Joanna Skrzydlewska.

Prezes RKS Lech Krakowiak jest przekonany, że jeszcze w tym roku na zmodernizowanym obiekcie pojawią się zawodnicy jego klubu. Jako pierwsi treningi na nowym stadionie mają rozpocząć najmłodsi lekkoatleci.

– Prace prowadzone są wzorowo i jest szansa, że zostaną ukończone już w październiku. Tak jak pani prezydent powiedziała, pierwsze zawody odbędą się tu w przyszłym roku, ale my mamy nadzieję, że pierwsze treningi będą jeszcze w tym roku. Stadion będzie miał oświetlenie, więc spokojnie można jesienią rozpocząć na nim przygotowania do sezonu 2022. W tej chwili brakuje praktycznie tylko dwóch warstw tartanu na finiszowej prostej. Jak zostaną położone, to zostanie jeszcze do wylania ostatnia, trzecia warstwa w docelowym kolorze. Wówczas obiekt będzie miał już bardzo atrakcyjny wygląd – powiedział Krakowiak.  

Wszystkie modernizowane i budowane fragmenty stadionu będą zgodne z przepisami światowej i polskiej organizacji lekkoatletycznej. Zostały wypracowane w ramach konsultacji z zawodnikami i trenerami. Roboty inwestycyjne nie przeszkadzają w prowadzeniu części zajęć, bowiem hala lekkoatletyczna, którą miasto wyremontowało dziesięć lat temu, funkcjonuje normalnie.

– Przed nami ostatnia prosta. Wykonano już boisko z drenażem, rzutnie i skocznie, płyta jest przygotowana pod wysiew trawy. W tej chwili wykonywana jest nawierzchnia poliuretanowa, trwa montaż osprzętu sportowego,  wymiana ogrodzenia, kontynuowane są prace przy oświetleniu obiektu. Rozpoczęto budowę infrastruktury technicznej pod drogami na terenie obiektu – podsumowała dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich Agnieszka Kowalewska-Wójcik.

W zakres prac pierwszego etapu modernizacji obiektu RKS wchodzi wykonanie m.in.: trawiastego boiska z nawierzchnią naturalną o wymiarach 63 x 100 m, sześciotorowej 400-metrowej bieżni lekkoatletycznej, rowu z wodą do biegu z przeszkodami, skoczni do skoku w dal i trójskoku, rzutni do pchnięcia kulą, skoczni do skoku o tyczce, rzutni do rzutu oszczepem, rzutni do rzutu młotem i dyskiem oraz zeskoku do skoku wzwyż. Bieżnia i wszystkie urządzenia lekkoatletyczne będą zgodne z przepisami IAAF oraz PZLA, co pozwoli uzyskać certyfikat PZLA IVA i umożliwi organizację zawodów krajowych oraz międzynarodowych.

Koszt pierwszego etapu to 10 mln złotych. Na ten etap gmina dostała dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w  wysokości 3,5 mln zł. Miasto Łódź przygotowuje się też do kontynuacji zadania i realizacji II etapu inwestycji, a więc dokonania przebudowy zdegradowanego technicznie, pozostawionego od kilkudziesięciu lat w stanie surowym budynku z przeznaczeniem na zaplecze administracyjno-szatniowe, internat oraz pomieszczenia odnowy biologicznej i rehabilitacji sportowej.

UMŁ

UDOSTĘPNIJ:
W sobotę pobiegną
Agata Kulesza odsło
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.