HomeAktualności z regionuPowiat zgierskiParzęczewRewitalizacja pod czujnym okiem mieszkańców

Rewitalizacja pod czujnym okiem mieszkańców

rynek parzęczew

Zamiast drzew, rozkopany teren. Póki co, nie wygląda to dobrze. Mieszkańcy Parzęczewa z ciekawością patrzą na postępujące prace. Mają nadzieję, że po zakończonej inwestycji rynek w centrum miejscowości będzie się prezentował atrakcyjnie.

– Jedynie tych drzew mi żal – mówi jeden z mieszkańców. – Poza tym, to dobrze, że inwestycja ruszyła. Mam nadzieję, że rynek będzie ładnie wyglądał.

„Zakres inwestycji dotyczy wymiany nawierzchni placu wraz wymianą elementów małej architektury oraz przebudową i wymianą oświetlenia na energooszczędne. Wymienione zostaną wiaty przystankowe, zamontowane kosze na śmieci oraz stojaki rowerowe. Na nowo zostanie zaaranżowana również zieleń znajdująca się na parzęczewskim rynku, stąd wycinka starego, zniszczonego drzewostanu. Wycięto ok. 60 drzew, które zastąpione zostaną nowymi nasadzeniami w ilości ponad 70 sztuk. W centralnej części rynku zamontowana zostanie również fontanna. Dzięki realizacji tej inwestycji już jesienią tego roku centrum Parzęczewa zyska nowe oblicze, a mieszkańcy przestrzeń do odpoczynku i integracji. Inwestycja realizowana jest przy dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej. Całkowita wartość umowy z wykonawcą opiewa na kwotę 2 773 650 zł, z czego dofinansowanie wynosi 2 074 600 zł” – informuje gmina.

Lokator pyta o remon
Podopieczni MOPS w O
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.