HomeTemat głównyReaktywacja kina w Ozorkowie! Takie są plany…

Reaktywacja kina w Ozorkowie! Takie są plany…

kino w ozorkowie

Miłośnicy dziesiątej muzy mocno trzymają kciuki za misję włodarza miasta i dziekana, którzy zamierzają w lutym udać się do Kurii Archidiecezji Łódzkiej na rozmowy o przyszłości kina w Ozorkowie.

W mieście nie brakuje amatorów kina. Od dawna mówi się o „Ludowym” i marzeniach związanych z wyświetlaniem filmów w przykościelnych gmachu na Wyszyńskiego. Formalnie budynek należy do kościoła. Dlatego potrzebna jest zgoda kurii na to, aby w nieruchomość miasto mogło zainwestować.

– Proboszcz Zbigniew Kaczmarkiewicz jest za uruchomieniem kina, ja też mam takie samo zdanie w tej sprawie. Dlatego już niedługo udamy się do kurii. Mamy nadzieję, że będzie zgoda na to, aby miasto mogło ten budynek wyremontować i przeznaczyć pod potrzeby Miejskiego Centrum Kultury – mówi burmistrz Jacek Socha.

Dowiedzieliśmy się, że jedną z opcji jest wynajem budynku na okres 29 lat. W planowanym Miejskim Centrum Kultury mieściłoby się kino wraz z salą widowiskową. Są już nawet plany na pomieszczenia na piętrze.

– W jednym z lokali można by urządzić mini – muzeum kinematografii. Mamy stare projektory i inny sprzęt kinowy. Na pewno byliby chętni, aby to wszystko zobaczyć. Inne pomieszczenia można by użyczyć różnym stowarzyszeniom i instytucjom. W planach jest organizacja świetlicy dla dzieci. Oczywiście wszystko jest uzależnione od zgody kurii i uzyskania potrzebnych na inwestycję środków finansowych – dodaje włodarz Ozorkowa.

Budynek jest w fatalnym stanie technicznym. Na samą termomodernizację potrzeba ogromnych pieniędzy.

– Pod koniec ub. roku razem z burmistrzem oglądaliśmy dokładnie nieruchomość – powiedział „Reporterowi” Mariusz Ostrowski, sekretarz miasta. – Dach, na szczęście, jeszcze nie przecieka. Jednak nieruchomość wymaga bardzo dużych nakładów finansowych. Według wstępnej wyceny minimum to 20 milionów zł. Jest szansa na pozyskanie tych pieniędzy w ramach Łódzkiego Obszaru Metropolitarnego.

Mieszkańcy nie ukrywają, że reaktywacja kina w Ozorkowie byłaby z korzyścią dla miasta.

Do tematu powrócimy.

Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ