HomeAktualnościRadosnego Alleluja!

Radosnego Alleluja!

Dla chrześcijan święta zmartwychwstania są tym najważniejszym momentem, kiedy przypominamy sobie i czcimy Chrystusa zmartwychwstałego. Jest to cel naszej wiary – mówią duchowni.

W Wielką Sobotę katolicy udali się do kościołów, by poświęcić pokarmy. W ozdobnych wielkanocnych koszyczkach tradycyjnie umieszcza się między innymi chleb, jajka, sól oraz wielkanocnego baranka, zazwyczaj wykonanego z cukru.

Innymi elementami święconki są kiełbasa i wędliny, ciasto (najczęściej babka piaskowa lub mazurek) i chrzan. Zgodnie z chrześcijańską tradycją święconka nie powinna być zjadana ani rozpakowywana przed śniadaniem wielkanocnym, odbywającym się w niedzielę.

Wielka Sobota jest ostatnim dniem triduum paschalnego. To czas oczekiwania na zmartwychwstanie Chrystusa. W Wielką Sobotę, aż do późnego wieczora, nie odprawia się mszy świętej, podobnie jak w Wielki Piątek.

Parafia w Tumie na swoim facebookowym profilu pokazała zdjęcia ze święcenia pokarmów.

Niedziela Wielkanocna to najważniejsze święto chrześcijańskie. To pamiątka Zmartwychwstania Chrystusa, który w tym dniu zwyciężył nad śmiercią i grzechem, przynosząc ludziom szansę na zbawienie.

Wreszcie! - mówią
Tragedia pod Łęczy
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.