HomeAktualności z regionuPowiat poddębickiPoddębiceRadni podjęli decyzję. Podwyżka dla burmistrza

Radni podjęli decyzję. Podwyżka dla burmistrza

burmistrz Poddębic

W życie weszła ustawa gwarantująca wyższe płace w samorządach. Jak sprawa przedstawia się w samorządzie miasta i gminy Poddębice?

Radni Rady Miejskiej w Poddębicach uchwalili miesięczne wynagrodzenie dla burmistrza Piotra Sęczkowskiego w kwocie 17.420,00 zł brutto, na którą składa się wynagrodzenie zasadnicze, dodatek funkcyjny, dodatek specjalny. Ponadto burmistrzowi przysługuje dodatek za wieloletnią pracę.

– Jako radni nie mieliśmy wątpliwości co do podniesienia wynagrodzenia dla burmistrza. Od kilku lat w naszej gminie inwestycja goni inwestycję. Realizowane są przedsięwzięcia termalne, historyczna ilość dróg, inwestycje w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną – wymienia przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Gogulski.

Potwierdzeniem działań poddębickiego samorządu są nagrody i wyróżnienia. W tym roku gmina zajęła I miejsce w Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego w Polsce oraz II miejsce w rankingu pisma Wspólnota.

Diety radnych oraz przewodniczących komisji nie zmieniły się. Obecnie wysokość diety radnego wynosi 650 zł. Przewodniczący rady otrzymuje 1800 zł, a  wiceprzewodniczący rady 800 zł. Dietę tej wysokości mają przewodniczący poszczególnych komisji. Burmistrz zarabiał 7.178,74 zł netto. Zastępca burmistrza zarabia 5.784,48 zł netto (wynagrodzenie wiceburmistrza nie uległo zmianie).

UDOSTĘPNIJ:
Ranni strażacy!
Mistrz Polski w zapa
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Sorry, the comment form is closed at this time.