HomeAktualności z regionuPowiat łęczyckiPunkt drive thru zlikwidowany. Starosta mówi wprost… „czuję niesmak”

Punkt drive thru zlikwidowany. Starosta mówi wprost… „czuję niesmak”

drive thru zlikwidowany

Jak szybko punkt szczepień masowych przeciwko COVID-19 typu drive thru został w Łęczycy uruchomiony, tak samo szybko został zamknięty. Z uwagi na wciąż spadającą liczbę chętnych na szczepienia, nie było sensu, by w Łęczycy działały dwa punkty szczepień masowych.

Kwestia szczepień przeciwko koronawirusowi wciąż wzbudza liczne kontrowersje. Kiedy w Polsce rozpoczęły się szczepienia, kolejki w punktach szczepień były długie a czas oczekiwania na termin szczepienia jeszcze dłuższy. Aby Narodowy Program Szczepień działał sprawiej, władze samorządowe dostały zadanie, żeby utworzyć Punkty Szczepień Masowych. W Łęczycy zdecydowano, że jeden działać będzie w szpitalu, drugi, typu drive thru, władze powiatu łęczyckiego zorganizowały przy ulicy Mickiewicza.

– Powiem szczerze, że czuję pewien niesmak. Najpierw musieliśmy w błyskawicznym tempie zorganizować punkt szczepień masowych, udało nam się. Kiedy wszystko było gotowe, brakowało szczepionek. Wciąż czekaliśmy na dostawy, ciągle po nie wydzwanialiśmy, żeby w powiecie szczepienia przeciw COVID-19 mogły w miarę sprawnie przebiegać. Punkt Drive trhu działał wtedy, kiedy były szczepionki, mieszkańcy, którzy z niego skorzystali byli zadowoleni. Niestety, w dość szybkim czasie minęło zainteresowanie szczepieniem, chętnych było na tyle mało, że do punktu przy ul. Mickiewicza umawiani byli już tylko na jeden dzień w tygodniu. Ostatecznie, po konsultacjach, zdecydowaliśmy, że zostanie on zlikwidowany. Decyzja zapadła w pierwszej połowie sierpnia – wyjaśnia starosta Janusz Mielczarek. – Zainteresowanie szczepieniami w całej Polsce znacznie zmalało, tak samo jest w powiecie łęczyckim. Już nie ma żadnego problemu z dostępnością szczepionki, czy z terminem wizyty szczepiennej.

Starosta powiatu łęczyckiego nie ukrywa, że jest zwolennikiem szczepień. Uważa, że każdy kto nie ma stanowczych przeciwwskazań do przyjęcia szczepionki przeciw COVID-19 powinien się zaszczepić.

– Z mojego punktu widzenia świadczy to odpowiedzialności nie tylko za siebie samego, ale także za innych. Obecnie w Polsce nie ma już tylu zachorowań na SARS-CoV-2, ale te które są, mają bardzo ciężki przebieg. Do szpitali na 10 pacjentów zakażonych, średnio tylko jeden z nich jest zaszczepiony. Te statystyki mówią same za siebie – dodaje włodarz powiatu łęczyckiego.

Starosta także podczas przemówień na uroczystych rozpoczęciach roku szkolnego w szkołach ponadpodstawowych przekonywał młodzież, że warto się szczepić.

Poziom w pełni zaszczepionych mieszkańców powiatu łęczyckiego wg gmin przedstawia się następująco:

miasto Łęczyca – 56,8%, gmina Witonia – 52,2%, gmina Daszyna – 48,7%, miasto Piątek – 47,1%, gmina Łęczyca – 45,2%, gmina Góra św. Małgorzaty – 43,9%, gmina Świnice Warckie – 43,7%, gmina Grabów – 41,9%.

UDOSTĘPNIJ:
Pobili księdza na p
Policja dawała kier
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.