HomeAktualnościPrzekręt na pracownika banku! Łęczycanie uważajcie!

Przekręt na pracownika banku! Łęczycanie uważajcie!

policja

Policjanci z łęczyckiej komendy ostrzegają przed działaniem oszustów.

Tylko w minionym miesiącu policjanci z łęczyckiej komendy zostali zawiadomieni o blisko dziesięciu takich przypadkach. Część dotyczyła przełamania zabezpieczeń kont portali społecznościowych i pozyskania kodów blik, bądź otrzymania fałszywego linku celem opłacenia przesyłki.

– Natomiast duże straty finansowe spowodowała aktywność oszustów działających metodą na doradcę finansowego i pracownika banku – mówi asp. szt. Mariusz Kowalski. – W tym przypadku oszust dzwoni do nas i informuje, że jest specjalistą do spraw bezpieczeństwa z ramienia banku, a kontaktuje się, gdyż otrzymał sygnał, że ktoś właśnie próbował włamać się nam na konto. Udzielając instrukcji wchodzi w posiadanie danych do logowania i kradnie zgromadzone tam nasze środki. To coraz bardziej popularny spoofing. Chęć zainwestowania pieniędzy, wysokie i szybkie zyski bez ryzyka sprawiają, że korzystamy z serwisów internetowych oferujących takie usługi. Tutaj pojawiają się przestępcy, którzy tworząc fałszywe serwisy, podszywają się pod ich pośredników oferując ułatwienia w inwestowaniu. Kończy się to zainstalowaniem oprogramowania, które przechwytuje dostęp do komputera, telefonu oraz hasła do konta bankowego. Tak było w przypadku mieszkańców powiatu łęczyckiego.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i zwrócenie uwagi na fakt, iż pracownicy banku nigdy nie żądają od klientów podania loginu, hasła do konta lub kodu autoryzacyjnego. Co bardzo ważne, nie polecają także instalowania jakichkolwiek aplikacji, z której mogą zdalnie wykonywać operacje na koncie klienta.

Po konsultacjach wsz
Co oni zrobili? Nied
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.