HomeAktualności z regionuPowiat zgierskiOzorkówPrzedświąteczny szał zakupów. Brakuje kurierów

Przedświąteczny szał zakupów. Brakuje kurierów

kurier święta

Przedświąteczny czas to najgorętszy w roku okres dla doręczycieli. Jest więcej przesyłek, a rąk do pracy brakuje. Kurierzy to obecnie jedni z najbardziej poszukiwanych pracowników.

Firmy kurierskie notują wyraźnie zwiększoną liczbę przesyłek. Potwierdza to jeden z kurierów, z którym rozmawialiśmy w Ozorkowie.

– Ogromny wzrost zainteresowania zakupami w internecie zaobserwowaliśmy już na początku pandemii koronawirusa. W okresie przed świętami pracy jest jeszcze więcej. Brakuje kurierów. Zresztą w mieście jest pełno ogłoszeń firm poszukujących kurierów – usłyszeliśmy. 

Faktycznie. Na słupach i tablicach ogłoszeniowych nie brakuje anonsów o poszukiwanych do pracy kurierach. Warto wspomnieć, że szczyt zakupów internetowych zaczyna się już w połowie listopada, w związku z „czarnym piątkiem” i „cyfrowym poniedziałkiem”.

Firmy kurierskie podpowiadają, by nie zwlekać z zakupami i wysyłką prezentów do ostatniej chwili, a paczki powierzać przewoźnikom z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem przed świętami.

UDOSTĘPNIJ:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.