HomeAktualnościProjekty sołeckie w gminie Daszyna

Projekty sołeckie w gminie Daszyna

fundusz sołecki

Fundusz sołecki to coroczna kwota wydzielona z budżetu gminy, o której przeznaczeniu decyduje dane sołectwo. W tym roku, w wielu przypadkach fundusz przeznaczany jest na inwestycje w strażackie remizy, ale nie tylko. W Daszynie, z funduszu sołeckiego, wykonany zostanie chodnik. Niektóre projekty już zostały wykonane. Sprawdziliśmy, na co niektóre sołectwa z gminy Daszyna przeznaczą swój fundusz.

Sołectwo Jarochów zdecydowało, że tegoroczny fundusz sołecki przeznaczy na zakup i montaż ogrodzenia terenu OSP oraz znaków informacyjnych z nazwą miejscowości. Projekt zamyka się w kwocie 20 tysięcy złotych.

Sołectwo Gąsiorów postawiło na zakup i montaż bramy wjazdowej i furtki do OSP, naprawę przepustu drogowego, ustawienia lustra drogowego w miejscowości Miroszewice oraz zakup akumulatorów do lamp solarnych. Wartość złożonego projektu to prawie 25 tysięcy złotych.

Sołectwo Krężelewice już rozliczyło projekt. Za prawie 23 500 złotych wykonano wylewkę betonową w świetlicy OSP.

Mieszkańcy Starego Sławoszewa postanowili za pieniądze z funduszu sołeckiego wykonać remont drogi gminnej. Prawie 24 tysiące złotych przeznaczone jest na zakup masy bitumicznej.

Sołectwo Nowa Żelazna 21 tysięcy złotych zdecydowało wydać na nową podłogę w remizie OSP oraz na zakup gabloty informacyjnej.

W Korytach zdecydowano o nawiezieniu kruszywa i utwardzeniu terenu przy blokach 6, 7 i 8.

Ciekawym projektem jest ten, złożony przez sołectwo Mazew. W centrum miejscowości, przy głównej ulicy stanie serce na nakrętki, ustawiony zostanie stół do gry w szachy i chińczyka oraz betonowe ławki.

Mieszkańcy Daszyny z kolei zdecydowali, że chcą wydać pieniądze, m.in. na budowę chodnika prowadzącego przy urzędzie gminy do marketu Dino.

Bujanie surowo wzbro
Czy w Parzęczewie b
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.