HomeAktualności z regionuPowiat poddębickiUniejówProgram wsparcia mieszkańców gminy Uniejów

Program wsparcia mieszkańców gminy Uniejów

wsparcie uniejów

Jesteś osobą potrzebującą wsparcia w codziennym funkcjonowaniu lub opiekunem takiej osoby? A może gdzieś w Twojej okolicy jest ktoś, komu chcesz pomóc, ale nie bardzo wiesz od czego zacząć? Jeśli tak, zapraszamy Cię do udziału w projekcie wspomagania działań środowiskowych na rzecz mieszkańców gminy Uniejów. Uczestnictwo w projekcie zapewnia mnóstwo korzyści dla podopiecznych, wiedzę oraz gotowe rozwiązania dla opiekunów, wynagrodzenie za pracę, a także środki na sfinansowanie przedsięwzięcia.

Urząd Miasta w Uniejowie, we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Poddębicach, Stowarzyszeniem Wsparcie Społeczne JA-TY-MY oraz Fundacją Misja Medyczna, właśnie rozpoczął realizację projektu, którego celem jest udzielenie różnych form wsparcia potrzebującym mieszkańcom.

Kogo szukamy?

Do uczestnictwa w projekcie poszukujemy: osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu – osamotnionych, niesamodzielnych, będących w trudnej sytuacji życiowej, etc., a także – zarówno osób chętnych, by podjąć współpracę z podopiecznymi, jak i już działających w podobnym zakresie, w formie wolontariatu – nie zawodowo. Warunkiem formalnym do zakwalifikowania jest wiek – powyżej 18 lat – i miejsce zamieszkania uczestników – na terenie gminy Uniejów.

Co możemy zaoferować?

Po pierwsze, wsparcie finansowe: wynagrodzenie dla opiekunów za ich pracę, w ramach zawarcia umowy zlecenia. Po drugie, bardzo szeroki zakres pomocy, z której bezpłatnie i na dogodnych warunkach (np. świadczenia z dojazdem, realizowane bezpośrednio w miejscu zamieszkania) będą korzystać podopieczni programu. Są to między innymi:

  • usługi opiekuńcze i asystenckie, które mogą się odbywać u Państwa w domu;
  • teleopieka, czyli udostępnienie opaski całodobowo monitorującej stan zdrowia osób mieszkających samotnie. System umożliwia natychmiastowe zgłoszenie niebezpiecznej sytuacji i wezwanie pomocy. MGOPS w Uniejowie od ponad roku wspiera kilku mieszkańców gminy w ramach teleopieki;
  • uczestnik programu może korzystać z bezpłatnych, ciepłych posiłków, dowożonych bezpośrednio do domu;
  • otrzymać pomoc prawną lub wsparcie psychologiczne;
  • nieodpłatnie wypożyczyć na własny użytek sprzęt rehabilitacyjny.

W ramach projektu planuje się również przeprowadzenie warsztatów dla rodziców i dzieci z rodzin zastępczych – jeśli takie funkcjonują na terenie naszej gminy, także są proszone o zgłoszenie zainteresowania udziałem.

Jak zgłosić chęć udziału?

Aby wziąć udział w projekcie, poznać więcej szczegółów lub o cokolwiek dopytać, proszę kontaktować się z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Uniejowie. Można to zrobić osobiście, w siedzibie MGOPS przy ul. Orzechowej 6 (w budynku Ośrodka Zdrowia) lub telefonicznie, pod numerem: 63 288 80 26 (w dni powszednie od poniedziałku do piątku, w godzinach między 8⁰⁰, a 16⁰⁰).

Osoby do kontaktu

Z ramienia ośrodka pomocy społecznej są to: Jolanta Figurska – kierownik MGOPS w Uniejowie oraz Katarzyna Binkiewicz – pracownik socjalny.

Z ramienia urzędu miasta: Agnieszka Bednarkiewicz – koordynator projektu.

TAGI POSTU:
UDOSTĘPNIJ:
Wyjął broń i zast
Jarmark Świąteczny
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.