HomefotoreportażPożegnanie lata przy zamku w Besiekierach

Pożegnanie lata przy zamku w Besiekierach

pożegnanie lata

W kolejną niedzielę bawiono się na błoniach zamku rycerskiego w Besiekierach. Tydzień temu w tym samym miejscu odbywały się dożynki gminne. Tym razem stowarzyszenie LGD „ Ziemia Łęczycka” zaprosiło na pożegnanie lata.

Głównym celem Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Łęczycka” jest podwyższenie jakości życia mieszkańców oraz wzrost aktywności społeczno-gospodarczej na terenie czterech gmin: Daszyna, Grabów, Łęczyca i Miasto Łęczyca. Jak nam powiedział prezes LGD, Mirosław Ryśkiewicz:

– Dzisiejszy festyn to realizacja założeń statutowych stowarzyszenia, czyli oprócz podwyższenia aktywności społeczeństwa w obszarze rozwoju społeczno-gospodarczego, jego integracja.

Potwierdzeniem słów prezesa był prawdziwy festiwal stoisk zorganizowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu czterech samorządów. Obficie zaopatrzone w najlepsze jadła stoły wystawione przez gospodynie z różnych kół zachęcały uczestników do degustacji. Uroku i zachęty do skosztowania niewątpliwie dodawała przepiękna sceneria, na którą składały się owoce, warzywa i kwiaty. Aktywny udział w organizacji imprezy brały także jednostki OSP. Dużym zainteresowaniem uczestników święta cieszył się też symulator skutków wypadku drogowego. Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych dla których wspaniałą zabawę i konkursy prowadził zaproszony animator. Do wspólnej zabawy mobilizowały też występy artystów. Piosenki łęczyckiej artystki Ewy Olczak zmobilizowały wielu do tańca.

UDOSTĘPNIJ:
Niedzielny piknik dl
Policjant po służb
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.