HomeNa sygnalePotrącenie nastolatka na oznakowanym przejściu dla pieszych

Potrącenie nastolatka na oznakowanym przejściu dla pieszych

hulajnoga potrącenie

Wieluńscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych. Z obrażeniami ciała do szpitala trafił 12-latek, który poruszał się na hulajnodze.

28 lipca 2021 roku w Wieluniu na ulicy Andrzeja Struga, na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do potrącenia 12-latka. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 19-latek kierujący seatem potrącił przejeżdżającego na hulajnodze przez przejście dla pieszych chłopca. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał 12- latek poruszający się na hulajnodze. Chłopiec trafił do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca seata był trzeźwy. Pracujący na miejscu policjanci przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady oraz sporządzili szczegółową dokumentację fotograficzną, w celu ustalenia przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

Policja przypomina, że w tym roku wprowadzono nowe przepisy zwiększające bezpieczeństwo pieszych na drogach.

Zgodnie z nowymi regulacjami, kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany:

  • zachować szczególną ostrożność,
  • zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na nie.

Nowe regulacje nie zwalniają również pieszego z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię lub torowisko oraz korzystania z przejścia dla pieszych. W dalszym ciągu zabrania się także pieszemu wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych.

Bardzo ważną zmianą dla pieszego jest zakaz korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię lub torowisko, w tym również podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych – w sposób, który prowadzi do  ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni, torowisku lub przejściu dla pieszych.

UDOSTĘPNIJ:
Wójt propozycji bur
Wakacje na półmetk
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.