HomeAktualnościPonad 4,5 promila alkoholu w organizmie! – tyle miał 35-letni kierowca passata

Ponad 4,5 promila alkoholu w organizmie! – tyle miał 35-letni kierowca passata

4,5 promila kierowcy

Ponad 4,5 promila alkoholu w organizmie miła 35-letni nieodpowiedzialny kierujący. Spowodował kolizję i odjechał z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany przez pajęczańską drogówkę. Okazało się, że posiadał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Noc spędził w policyjnym areszcie. Odpowie przed sądem za popełnione przestępstwa. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

18 września 2023 roku dyżurny pajęczańskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Działoszynie na ulicy Ożegowskiej, z którego sprawca oddalił się. Na miejsce zdarzenia drogowego natychmiast skierowany został patrol drogówki. Mundurowi ustalili, że 47-letni kierujący pojazdem citroen berlingo mieszkaniec powiatu wieluńskiego jadąc drogą w kierunku miejscowości Ożegów w pewnym momencie zobaczył w lusterku wstecznym volkswagena passata zbliżającego się z dużą prędkością, po czym rozpędzony  pojazd uderza w tył jego pojazdu. Kierujący passatem odjechał z miejsca zdarzenia.

Mundurowi w trakcie wykonywanych czynności zauważyli pojazd, który brał udział w zdarzeniu drogowym. Kierujący tym pojazdem był tak pijany, że myląc kierunki wrócił się na miejsce popełnionego zdarzenia. Został zatrzymany przez mundurowych. Sprawdzono trzeźwość 35-letniemu mieszkańcowi gminy Działoszyn. Okazało się, że miał ponad 4,5 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach wyszło na jaw, że mężczyzna posiadał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Pojazd nieodpowiedzialnego kierującego został zholowany  na parking, a 35-latek noc spędził w policyjnym areszcie.

Mężczyzna odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami sprawa trafi pod ocenę sądu. Za te przestępstwa podejrzanemu grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej nawet do kwoty 60 000 złotych.

UDOSTĘPNIJ:
Burmistrz Łęczycy
Czy władze Łęczyc
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.