HomeAktualnościPomarańczowe alerty!

Pomarańczowe alerty!

upały słońce

Pierwszy weekend wakacji będzie naprawdę gorący. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał na sobotę ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami dla obszaru prawie całego kraju. Wartości na termometrach przekroczą 30 stopni Celsjusza.

Sobota będzie gorąca a na zachodzie upalna, w niedzielę upał w całym kraju.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał na sobotę 25 czerwca ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia dla niemal całego obszaru Polski. Temperatury w dzień sięgną nawet 32-34 stopni. 

Alert pierwszego stopnia przed upałami wydano dla okolic Cieszyna, Bielska-Białej i Żywca. Od Jeleniej Góry do Bystrzycy Kłodzkiej obowiązują natomiast ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami. Tam temperatury również mogą przekroczyć 30 stopni.

Żadnych ostrzeżeń w związku z upałem nie wydano tylko dla północnej części Pomorza z Helem, wschodnich Mazur, północnego Podlasia, przygranicznych obszarów województw lubelskiego i podkarpackiego, oraz okolic Nowego Targu, Szczawnicy i Zakopanego. W pozostałej części kraju obowiązuje drugi stopień ostrzeżenia.

Noc z soboty na niedzielę będzie ciepła, z temperaturą od 13 do 18 stopni. Niedziela z kolei będzie upalna. Temperatury na zachodzie przekroczą 30 stopni, myślimy, że nawet do 32 stopni. Kraniec zachodni z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Reszta kraju bez żadnych zjawisk, będzie tam słonecznie.

Po weekendzie nadal będzie gorąco. Ostrzeżenia IMGW o upałach w zachodniej Polsce obowiązują do poniedziałku, a w centralnej i południowej części kraju do wtorku.

UDOSTĘPNIJ:
Skandal! Ksiądz osk
Marynarz z Ozorkowa
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.