HomefotoreportażFotoreportaż - powiat łęczyckiPoloneza czas zacząć. Tak obchodzono 104. rocznicę odzyskania niepodległości w Łęczycy

Poloneza czas zacząć. Tak obchodzono 104. rocznicę odzyskania niepodległości w Łęczycy

11 listopada w łęczycy

11 listopada w kościele pw. św. Andrzeja i na placu T. Kościuszki, przy figurce Matki Boskiej, zgromadzili się łęczycanie i goście, aby uczcić pamięć tamtej Wolności z 1918 roku. Wolności okupionej krwią Poległych i to za Ich dusze zebrani modlili się w kościele a potem złożyli kwiaty pod figurą Matki Boskiej.

Uroczystości listopadowe rozpoczęły się występem młodzieży na placu T. Kościuszki, skąd zebrani wraz z honorową wartą wojskową przeszli do kościoła pw. św Andrzeja, aby uczestniczyć w ofierze mszy świętej.

– Przemijanie jest takie jak listopadowe liście. Opadają, ale pozostaje Pamięć. Mimo, że od tych radosnych wydarzeń, bo związanych z odzyskaniem po 123 latach niewoli upragnionej wolności, minęło już ponad 100 lat, to my potomni nie możemy o tym zapominać. Nie możemy zapominać o Tych, którzy oddali swój największy dar, jakim jest życie dla Ojczyzny – mówił ksiądz celebrant.

Nie zapominamy, po mszy zebrani udali się na plac, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości, po wystąpieniach przedstawicieli władz powiatowych i miasta Łęczycy, nastąpił Apel Poległych zakończony salwą honorową. Następnie przedstawiciele władz, instytucji, służb i szkół złożyli symboliczne biało – czerwone wiązanki pod figurką Matki Boskiej. Uroczystości zakończył symboliczny polonez w wykonaniu uczniów z ZSZ im. Jadwigi Grodzkiej.

UDOSTĘPNIJ:
Miejskie obchody Św
Szokujące zachowani
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.