HomeKryminalnePolicjantom dał 4 tysiące zł. Teraz kierowcy grozi kilka lat odsiadki

Policjantom dał 4 tysiące zł. Teraz kierowcy grozi kilka lat odsiadki

łapówka

4 tysiące złotych, które wręczył zduńskowolskim policjantom 70-latek, miało skłonić ich do odstąpienia od zatrzymania go za jazdę w stanie nietrzeźwości. Kierujący miał półtora promila alkoholu w organizmie. Usłyszał zarzuty za jazdę po pijanemu oraz za wręczenie korzyści majątkowej. Za to ostatnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa miała swój początek kilka tygodni temu, w kwietniu. Pod sklepem spożywczym na terenie gminy Zduńska Wola, trzech znajomych zobaczyło, że zataczający się mężczyzna wsiadł do samochodu marki Mercedes Sprinter i próbuje odjechać z przysklepowego parkingu. Obserwujący to mężczyźni, natychmiast podbiegli do odjeżdżającego samochodu. Jeden z nich wsiadł do auta od strony pasażera i próbował zabrać kierującemu kluczyki. Razem zatrzymali samochód i uniemożliwili kierującemu ucieczkę z miejsca zdarzenia. Zadzwonili po Policję.
Funkcjonariusze, na miejscu badali stan trzeźwości kierowcy, a także legitymowali mieszkańca Tomaszowa Mazowieckiego. Okazało się, że 70-latek miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie oczekiwania na drugie badanie staniu trzeźwości, 70-latek powiedział do policjantów, by „się dogadać”, po czym wręczył każdemu z policjantów po 2 tysiące złotych. Chciał, by łapówka uchroniła go przed konsekwencjami karnymi. Tomaszowianin trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty dotyczące prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz udzielenia korzyści majątkowej policjantom. Za popełnione przestępstwo 70-latkowi grozi wysoka kara finansowa, utrata prawa jazdy oraz kara pozbawienia wolności do 10 lat.
Policja dziękuje dwóm 37-latkom z Korczewa oraz 43-latkowi z Tymienic, którzy wykazali się wspaniałą postawą i zareagowali na nietrzeźwego kierującego. Dzięki temu co zrobili, być może nie doszło do tragedii na drodze i nikt nie ucierpiał na zdrowiu i życiu, przez pijanego kierowcę.

Kierowca przejechał
Ludzie przecierają
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.