HomeWażnePolicja chce od nas pieniędzy? Uważajmy!

Policja chce od nas pieniędzy? Uważajmy!

przekręt

W Internecie możemy natknąć się na wirusa, który po zainfekowaniu komputera blokuje jego działanie i wyświetla stronę opatrzoną logo Policji oraz informacjami o zablokowaniu komputera użytkownika.

Policja informuje, że nigdy nie wysyła tego rodzaju informacji! Policja nigdy nie prosi o wpłaty pieniędzy! Rada? Przeskanowanie komputera programem antywirusowym, zmiana hasła nie tylko do serwisów bankowych, ale także innych z których korzystamy!

Strona podaje wycinki przepisów karnych, które rzekomo naruszył użytkownik komputera. Informuje również, że w celu odblokowania komputera należy za pośrednictwem serwisów transakcyjnych, dostępnych na tej fałszywej stronie wpłacić kilkaset złotych na „konto Policji”.

W związku z tym policja informuje, że:

  • strona ta w żaden sposób nie jest związana z Polską Policją!
  • Policja nigdy nie stosuje takich form komunikowania się z osobami, wobec których prowadzone są jakiekolwiek postępowania
  • nigdy nie oczekujemy aby wpłacać na konto policji pieniędzy!
  • podane na takich stronach przepisy prawne są najczęściej nieprawdziwe

Aby nie dopuścić do zainfekowania komputera takim czy podobnym wirusem, radzimy korzystać z legalnego, na bieżąco aktualizowanego oprogramowania, a w szczególności oprogramowania antywirusowego.

Nie otwierajmy załączników z wiadomości e-mail wysłanych do nas przez nieznane nam osoby.

Nie pobierajmy niezweryfikowanych treści z nieznanych nam stron WWW.

Jeżeli stałeś się ofiarą oszustów skontaktuj się natychmiast ze swoim bankiem. Zmień hasła do wszystkich kont bankowych, poczty elektronicznej i innych portali.

Pod żadnym pozorem nie wolno płacić oszustom za odblokowanie komputera! To rozzuchwala przestępców i kontynuują oni swoje ataki przeciwko innym.

Skontaktuj się z najbliższą jednostką Policji.

UDOSTĘPNIJ:
W Ozorkowie drożej
Tragedia na Zachodni
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.