Piłkarskie święto dziewcząt w Uniejowie!

Ponad dwa dni sportowych emocji, międzynarodowa obsada, obecność gwiazd kobiecego futbolu oraz rekordowa licytacja charytatywna – tak w skrócie można podsumować V edycję turnieju Pajor & Tarczyńska Visa Summer Cup 2026, która odbyła się w dniach 27–28 czerwca na kompleksie boisk piłkarskich im. Włodzimierza Smolarka w Uniejowie.
Do rywalizacji przystąpiło dziesięć drużyn z Polski oraz z zagranicy. Wśród uczestników znalazł się renomowany niemiecki klub VfL Wolfsburg, a także zespoły: Diamonds Academy, Medyk Konin, Torunianki Toruń, Lambada Choroszcz, Pajor & Tarczyńska Visa Team, UKS Loczki Wyszków, AP Małych Mistrzów, UKS Zaspa Gdańsk oraz Tęcza Bydgoszcz. W turnieju wystąpiły zawodniczki z roczników 2013–2015.
Sobotnie zmagania rozpoczęły się od oficjalnego otwarcia oraz losowania grup. Ze względu na wysokie temperatury organizatorzy zmodyfikowali harmonogram rozgrywek – mecze odbywały się przed południem, a po kilkugodzinnej przerwie rywalizacja została wznowiona wieczorem. Pomimo upału młode piłkarki zaprezentowały wysoki poziom sportowy, ogromne zaangażowanie i wolę walki.
Wyjątkowy charakter wydarzeniu nadała obecność ambasadorek turnieju – Ewy Pajor, pochodzącej z gminy Uniejów napastniczki FC Barcelony i reprezentacji Polski, oraz Agaty Tarczyńskiej, byłej reprezentantki kraju. Obie zawodniczki przez cały weekend wspierały młode piłkarki, rozmawiały z nimi, rozdawały autografy i motywowały do dalszego rozwoju.
Niedziela przyniosła decydujące rozstrzygnięcia. W wielkim finale Pajor & Tarczyńska Visa Team pokonał Lambadę Choroszcz 4:0, pewnie sięgając po zwycięstwo w całym turnieju. Trzecie miejsce wywalczył VfL Wolfsburg, a czwarte zajęła Tęcza Bydgoszcz.
Klasyfikacja końcowa turnieju:
- Pajor & Tarczyńska Visa Team
- Lambada Choroszcz
- VfL Wolfsburg
- Tęcza Bydgoszcz
- Diamonds Academy
- Medyk Konin
- UKS Zaspa Gdańsk
- Torunianki Toruń
- AP Małych Mistrzów
- UKS Loczki Wyszków
Turniejowi tradycyjnie towarzyszył rodzinny piknik z licznymi atrakcjami przygotowanymi przez sponsorów. Nie zabrakło stref sportowo-rekreacyjnych, konkursów oraz licytacji charytatywnych, z których dochód przeznaczono na rozwój młodych talentów piłkarskich.
Największe emocje poza boiskiem wzbudziła aukcja oficjalnej koszulki Ewy Pajor z autografem. Pamiątka została wylicytowana za rekordową kwotę 10 tysięcy złotych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również inne sportowe gadżety, w tym koszulka reprezentacji Polski z autografem Arkadiusza Milika oraz piłka podpisana przez reprezentantki Polski.
Podczas ceremonii zakończenia nagrodzono nie tylko najlepsze drużyny i wyróżniające się zawodniczki, ale również kibiców, którzy stworzyli najlepszą atmosferę podczas turnieju. To wyróżnienie trafiło do sympatyków Lambady Choroszcz.
Piąta edycja Pajor & Tarczyńska Visa Summer Cup po raz kolejny potwierdziła, że Uniejów jest ważnym miejscem na mapie kobiecej piłki nożnej w Polsce. Wysoki poziom sportowy, doskonała organizacja oraz obecność wybitnych reprezentantek kraju sprawiły, że wydarzenie ponownie zgromadziło młode piłkarki, ich rodziny i licznych kibiców, stając się prawdziwym świętem kobiecego futbolu.
Fotografie wykorzystane w artykule pochodzą z archiwum Urzędu Miasta w Uniejowie. Autorem zdjęć jest PremasFoto.
A.Ol./UM Uniejów
















