HomeAktualnościPijany ojciec wiózł dzieci do przedszkola! Policjanci ukarali mężczyznę również za… brak okularów

Pijany ojciec wiózł dzieci do przedszkola! Policjanci ukarali mężczyznę również za… brak okularów

pijany kierowca

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego rawskiej komendy zatrzymali nietrzeźwego 35-letniego kierowcę, który przewoził w samochodzie dwoje małych dzieci oraz swoją partnerkę. Dzięki szybkiej reakcji policjantów nie doszło do tragedii.

W Woli Chojnacie policjanci rawskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego oplem. Mężczyzna przewoził swoją partnerkę oraz dwoje dzieci w wieku dwóch i czterech lat. Gdy funkcjonariusze podeszli do auta i rozmawiali z kierowcą, wyczuli od niego woń alkohol. Mieszkaniec gminy Biała Rawska z promilem alkoholu w organizmie jechał zawieźć swoje pociechy do przedszkola. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna podczas jazdy ma obowiązek poruszania się w okularach, nieużywanie ich oznacza brak uprawnień. Nieodpowiedzialny ojciec odpowie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara 3 lat pozbawienia wolności, wysokie świadczenie pieniężne oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami.
Kierowanie pojazdem bez wymaganych okularów jest traktowane jak jazda bez uprawnień.
Mając wadę wzroku warto sprawdzić swoje prawo jazdy, a dokładniej rubrykę nr 12 znajdującą się na rewersie. Umieszcza się w niej liczbowe oznaczenia kodów i subkodów, które określają ograniczenia w korzystaniu z uprawnień lub informacje dodatkowe. Wynika to z rozporządzenia w sprawie wzorów dokumentów stwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdami.
Kody oznaczone symbolem 01 dotyczą wymaganej korekty lub ochrony wzroku:

  • 01.01 – okulary,
  • 01.02 – soczewka(i) kontaktowa(e),
  • 01.03 – okulary ochronne,
  • 01.04 – szkła przyciemnione,
  • 01.05 – przepaska na oko,
  • 01.06 – okulary lub soczewki kontaktowe.

Warto zatem sprawdzić swoje prawo jazdy i stosować się do zawartych w nich zaleceń w postaci określonych kodów.

Tragedia pod Kutnem!
Ozorków i Parzęcze
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ