HomeAktualności z regionuPowiat zgierskiPijany kierowca z zakazem sądowym wpadł na przekroczeniu prędkości

Pijany kierowca z zakazem sądowym wpadł na przekroczeniu prędkości

pijany kierowca

Blisko promil alkoholu w organizmie miał 40-latek , który przekroczył dozwoloną prędkość w Bądkowie w powiecie zgierskim W trakcie kontroli okazało się ,że mężczyzna ma czynny zakaz prowadzenia pojazdów.

6 grudnia  2021 roku około godziny 14:40 w miejscowości Bądków (powiat zgierski)  patrol z grupy „SPEED” KWP w Łodzi,   zauważył szybko jadącego  volkswagena.  Mundurowi, którzy pełnili służbę radiowozem wyposażonym w videorejestrator postanowili  zmierzyli prędkość pojazdu. Z zarejestrowanego  pomiaru wynikało  że, kierujący volkswagenem  porusza się  z prędkością 89 km/h w miejscu gdzie dozwolona prędkość wynosi 50 m/h. Policjanci zatrzymali auto do kontroli.   Za kierownicą siedział mężczyzna.  Funkcjonariusze sprawdzili  trzeźwość  kierującego wtedy okazało się,  że jest pijany. Badanie  wykazało blisko  promil alkoholu w jego organizmie. Mundurowi w policyjnych bazach danych szybko ustalili  że,  40 – latek  nie posiada uprawnień do kierowania, bowiem w lipcu tego roku sąd nałożył na niego karę w postaci zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Za przekroczenie prędkości mężczyzna został ukarany mandatem karnym,  a także trafił do policyjnego aresztu.

40 – latek  usłyszał już  zarzuty  nie tylko związane z kierowaniem pojazdem  w stanie nietrzeźwości ale również niestosowaniem do orzeczonych zakazów sądowych . Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Było groźnie! Tir
Karambol na autostra
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.