HomeAktualności z regionu+Pierwsza taka akcja w tym roku! Są powody do zadowolenia

Pierwsza taka akcja w tym roku! Są powody do zadowolenia

zbiórka krwi

Chęć niesienia pomocy przed Komendą Powiatową Policji w Łęczycy zgromadziła 51 krwiodawców. Policjanci, pracownicy Policji, przedstawiciele klubu HDK PCK „Strażak” oraz mieszkańcy Łęczycy byli razem dla wspólnego celu – pomocy dla potrzebujących. Zainteresowani służbą w policji poznali zasady rekrutacji, a profilaktyczne porady były kierowane do wszystkich.

27 lutego 2024 roku mobilny punkt poboru krwi RCKiK w Łodzi o godzinie 8 zaparkował przed budynkiem komendy Policji. Była to pierwsza zbiórka z sześciu zaplanowanych na ten rok, a które organizowane są przez policjantów i przedstawicieli klubu HDK PCK „Strażak” z Łęczycy. Do ekipy organizatorów mógł dołączyć każdy i przyczynić się do ratowania zdrowia i życia potrzebujących. Przez blisko 4 godziny do ambulansu zgłosiło się 51 krwiodawców, a po weryfikacji krew pobrano od 47.

– Łącznie zebraliśmy ponad 21 litrów krwi, które zasilą bank RCKiK w Łodzi.  Korzystając ze spotkania ze mieszkańcami powiatu, policjanci dzielili się profilaktycznymi radami. Zainteresowanym wstąpieniem w szeregi policji, omówili poszczególne etapy rekrutacji, jakie kryteria muszą spełniać kandydaci oraz gdzie i jakie dokumenty powinni złożyć – mówi asp. szt. Mariusz Kowalski, oficer prasowy policji w Łęczycy.

Jacek Socha na pewno
IV Targi Edukacyjne
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.