HomeAktualności z regionu+Pierwsza konfiskata auta w powiecie łęczyckim! Kierowca miał prawie 3 promile!

Pierwsza konfiskata auta w powiecie łęczyckim! Kierowca miał prawie 3 promile!

drogówka

49-letni kierowca, który zdecydował się na jazdę samochodem mając blisko 3 promile alkoholu został zatrzymany przez policjantów. Za popełnione przestępstwo zatrzymano mu uprawnienia, a zgodnie z nowelizacją przepisów kierujący utracił również pojazd. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

16 marca 2024 roku około godziny 23.20 policjanci wydziału ruchu drogowego na ternie gminy Grabów zatrzymali do kontroli opla astrę. Kierowcą osobówki okazał się 49-letni mieszkaniec powiatu łęczyckiego. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. W takiej sytuacji stróże prawa zatrzymali jego uprawnienia, a dodatkowo pojazd, którego był właścicielem zgodnie z nowym przepisem został skonfiskowany.

– Nieodpowiedzialny kierowca trafił do policyjnego aresztu, a po tym jak wytrzeźwiał usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 3 lat więzienia. Dodatkowo Sąd będzie orzekał przepadek pojazdu mechanicznego lub jego równowartości. 14 marca weszły w życie nowe przepisy wobec kierowców, którzy prowadzą pojazdy mechaniczne pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Sąd będzie orzekał przepadek pojazdu mechanicznego lub jego równowartości. Przepis ten ma służyć do walki z nietrzeźwymi kierującymi – informuje asp. szt. Mariusz Kowalski, oficer prasowy policji w Łęczycy.

UDOSTĘPNIJ:
Śmiertelne potrące
Poszukiwania kierowc
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ