HomeAktualnościPasażerowie „dziesiątki” mówią, że są „robieni w konia”. Jest odpowiedź przewoźnika

Pasażerowie „dziesiątki” mówią, że są „robieni w konia”. Jest odpowiedź przewoźnika

dziesiątka autobus

Jest odpowiedź MUK w Zgierzu na wątpliwości pasażerów związanych z korzystaniem z autobusów linii 10. Przypomnijmy, że nasi czytelnicy poinformowali redakcję o problemie dot. zakupu biletów.

„Sprawa jest niepokojąca, ponieważ dotyczy dużej liczby pasażerów linii nr 10 obsługiwanej obecnie przez MUK Zgierz na trasie Zgierz – Ozorków – czytamy.
„Temat wygląda następująco – trasa została podzielona na dwie strefy: strefa 1 – miasto Zgierz, strefa 2 – Zgierz – Ozorków, na które bilety można zakupić w aplikacji bankowej lub biletomacie w autobusie. W autobusach linii 10 nie znajdziemy informacji o w/w strefach, ani też o cenach biletów jakie obowiązują na tej właśnie trasie. Problem pojawia się przy zakupie biletu w biletomacie na trasę Zgierz -Ozorków. Aby kupić bilet na w/w trasę w urządzeniu należy wybrać – uwaga – trasę Aleksandrów Łódzki – Stryków i dopiero wtedy w kolejnej zakładce znajdującej się w opcjach tej trasy znajdziemy bilet na linię 10. Z uwagi na to, że zakup biletu jest dość utrudniony bardzo często pasażerowie wykupują bilet na trasę Zgierz. Sytuację tę doskonale wykorzystują kontrolerzy (nawet po kilku w jednym kursie), którzy nader często podróżują właśnie na tym odcinku, a kontrole rozpoczynają, gdy autobus opuszcza teren miasta Zgierza. Mandaty są wystawiane bardzo często, dla młodzieży szkolnej, jak i osobom dorosłym, ponieważ ludzie kupują niewłaściwy bilet… świetny sposób na dodatkowy zarobek na linii. Wygląda to na celowe zagranie. Na ekranie startowym do wyboru są tylko bilety obowiązujące na terenie miasta Zgierz, natomiast aby kupić właściwy bilet na trasę linii 10 trzeba się zagłębić w pełną ofertę biletów, gdzie tak jak napisałem na początku nie ma do wyboru trasy Zgierz – Ozorków. Pasażer, który rzadko podróżuje tą komunikacją, nie znający stref, nie jest w stanie kupić właściwego biletu na przejazd.
Jako ciekawostkę dodam, że koszt biletu na opisanej trasie, która wynosi ok.17 km, jest taki sam jak z Aleksandrowa do Strykowa a jest to ok. 25 km”.

Co na to przewoźnik?

„Pełna informacja o obowiązującej taryfie biletowej jest dostępna w każdym kursującym autobusie linii 10. Informacje te są również w razie potrzeby na bieżąco aktualizowane i uzupełniane. W kwestii trudności z wyborem na panelu biletomatu biletu obowiązującego na trasie Ozorków- Zgierz-, informuję, iż operator biletomatów przeprowadził aktualizację oprogramowania i poprawił czytelność wyboru biletów .

W chwili obecnej wybór właściwego biletu jest dostępny po wybraniu opcji „pełna oferta”.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości m.in. co do wyboru obowiązującego na danej trasie biletu podróżny- lub osoba planująca podróż- może  od nas uzyskać pełną informację telefonicznie, mailowo lub wchodząc na naszą stronę internetową. Numery telefonów oraz adres @ są dostępne także na umieszczonych na przystankach rozkładach jazdy”.

Oceń Ten Artykuł:
1 COMMENT
  • Twój stary najebany / 15 lipca 2022

    Powiem tak, pracują tam cwaniaki ale na całe szczęście bilety kupuje w sklepie stacjonarnym żeby te ulungi sobie mogły popatrzeć a nie spisać. W Tym roku w MUK miałem 2 mandaty tak samo jak mój brat który rzadko jeździ. Chuj w tą linie i kanara tego siwego niskoroslego dziada w okolarach ze Zgierza.
    Zamieszkałem w Ozorkowie bo tanio i dobry dojazd do Łodzi… a raczej był 🙂
    Na całe szczęście z końcem roku się wyprowadzam z tego wypizdowa jakim uczynili go władze Ozorkowa.