HomeAktualności z regionuPowiat zgierskiOzorkówOzorkowianka pomaga na Śląsku i czeka na lokal socjalny w swoim rodzinnym mieście. Jaka jest szansa na takie lokum, gdy oczekujących są 123 rodziny?

Ozorkowianka pomaga na Śląsku i czeka na lokal socjalny w swoim rodzinnym mieście. Jaka jest szansa na takie lokum, gdy oczekujących są 123 rodziny?

lokale socjalne

Znajomi Eweliny K. (nazwisko do wiadomości red.) martwią się losem ozorkowianki, która obecnie mieszka na Śląsku.

– To bardzo dobra osoba. Pomagała innym, teraz też mieszka ze starszą lokatorką, która potrzebuje pomocy. Opiekuje się nią. Niestety, pani Ewelina jest również schorowana. Stwierdzono u niej nowotwór z przerzutami. Przykro to mówić, ale raczej dużo czasu jej nie zostało. Tak bardzo marzy, aby wrócić do swojego rodzinnego Ozorkowa. Jednak wciąż nie ma dla niej lokalu – mówi znajoma pani Eweliny.

O sprawie pisaliśmy pod koniec ub. roku. Lokatorzy jednej z kamienic mówili wtedy o wolnym lokalu.

– To mieszkanie zostało już przyznane mężczyźnie, który nadużywa alkoholu – usłyszeliśmy. – Moim zdaniem, miasto powinno rozdzielać takie mieszkania mądrze, a nie jak popadnie. Osoby naprawdę potrzebujące pomocy muszą tułać się po Polsce.

„Pani K. została umieszczona na liście osób oczekujących na najem socjalny w drugiej połowie 2020 r. przez Społeczną Komisję Mieszkaniową. Na mieszkanie w najmie socjalnym oczekują 123 rodziny. Obecnie GMO nie dysponuje wolnymi lokalami w najmie socjalnym, które mogą zostać udostępnione najemcom” – informuje urząd.

UDOSTĘPNIJ:
Osobówka zderzyła
Dramatyczne wypadki
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.