HomeAktualnościOstrzeżenie przed burzami i gradem!

Ostrzeżenie przed burzami i gradem!

deszcz i burze

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w czwartek, 9 czerwca ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed burzami z gradem. Burze z dużym prawdopodobieństwem mogą występować od godz. 14 do godz. 1 w piątek.

Ostrzeżenia drugiego stopnia obowiązują w pasie rozciągającym się od województwa warmińsko-mazurskiego przez część województwa kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, województwo łódzkie, a także województwo świętokrzyskie, śląskie, małopolskie – do granic kraju. 

Mogą wystąpić tam burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu do 30 mm, lokalnie do 50 mm, oraz porywy wiatru do 75 km/h. Miejscami grad. 

Ostrzeżenia pierwszego stopnia obowiązuje w województwie opolskim i podkarpackim oraz dla części obszarów w województwach: pomorskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim, wielkopolskim, dolnośląskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim i świętokrzyskim. 

W tych obszarach możliwe jest wystąpienie burz, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Miejscami grad. 

UDOSTĘPNIJ:
Rekordowe dofinansow
Na Waliszewie mają
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ