HomeAktualności z regionuPowiat łęczyckiOsiem zaproponowanych inwestycji. Który projekt zdobędzie najwięcej głosów mieszkańców Łęczycy?

Osiem zaproponowanych inwestycji. Który projekt zdobędzie najwięcej głosów mieszkańców Łęczycy?

łęczyca

Urząd miasta w Łęczycy zaprasza wszystkich mieszkańców Łęczycy do wzięcia udziału w głosowaniu na propozycje do Budżetu Obywatelskiego Łęczyca 2022. Głosowanie trwać będzie w dniach od 20 września do 5 października br., jedynie w formie papierowej, za pomocą specjalnie przygotowanych kart do głosowania. Na kartach do głosowania umieszczone zostaną numery i nazwy projektów. Każdy mieszkaniec Łęczycy będzie mógł oddać jeden głos poprzez wypełnienie i wrzucenie karty do głosowania do urny znajdującej się na parterze budynku Urzędu Miejskiego w Łęczycy. Kart do głosowania nie można wynosić poza siedzibę urzędu. Kolejność projektów na karcie do głosowania ustalono na podstawie daty ich złożenia w Urzędzie Miejskim w Łęczycy.

W ramach Budżetu Obywatelskiego 2022 dopuszczono do głosowania 8 projektów. Poniżej przedstawiona jest lista projektów wraz z określonym przez wnioskodawcę opisem projektu, jego lokalizacją oraz szacunkowym kosztem:

1. Nasza lokalna Energy-Landia

Opis projektu: Nasza Lokalna Energy-Landia to pomysł rodziców najmłodszych mieszkańców osiedla usytuowanego w bezpośrednim sąsiedztwie drogi powiatowej numer 2520E Belwederska Lotnicza. Na działce stanowiącej własność Miasta Łęczyca jest już plac zabaw, ale urządzenia, które się tu znajdują są bardzo zniszczone i dawno przestały spełniać swoją rolę. Po przeglądach technicznych część zabawek zdemontowano i zabrano. Obecny plan zabaw stał się mało atrakcyjny i zagrażający wręcz bezpieczeństwu bawiących się dzieci.
Korzystając z możliwości jakie daje budżet obywatelski zaprojektowaliśmy dla naszych dzieciaków nowy, wymarzony, a zarazem bezpieczny i stanowiący jedyne miejsce na trenie osiedla przeznaczone do zabaw – plac zabaw – Nasza Lokalną Energylandię.

Proponowana lokalizacja projektu: Belwederska 43

Szacunkowy koszt: 46.500 zł

2. Zakup książek i audiobooków dla Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy

Opis projektu: Zadanie polegać będzie na zakupie książek – nowości wydawniczych, lektur i audiobooków. Książki będą dostępne w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy i udostępniane wszystkim czytelnikom zapisanych w bibliotece. Realizacja zadania zapewni użytkownikom (dzieci, młodzież, dorośli) dostęp do najnowszej literatury i pozwoli na zakup nowych lektur.

Proponowana lokalizacja projektu: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy, ul. M. Konopnickiej 11a, 99-100 Łęczyca.

Szacunkowy koszt: 9.000 zł.

3. Łęczycka Strefa Aktywnego Seniora

Opis projektu: W naszym mieści brak jest miejsca na świeżym powietrzu dla aktywnych seniorów, osób posiadających problemu zdrowotne, czy przechodzących rehabilitację. Zaproponowane urządzenia stworzą strefę im dedykowaną. Pozwolą wspólnie ćwiczyć i spotykać się ze znajomymi, co stanowi dodatkową funkcję terapeutyczną. W myśl opisu urządzeń użyte materiały i jakość wykonania gwarantują wieloletnie użytkowania w zmiennych warunkach atmosferycznych. W przyszłości, w miarę możliwości finansowych, istnieje możliwość rozbudowania strefy o inne urządzenia.

Proponowana lokalizacja projektu: Promenada nad Zalewem Miejskim. Urządzenia skierowane na lustro wody zalewu.

Szacunkowy koszt: 35.600 zł.

4. Sport i rekreacja: mała architektura, tereny rekreacyjne „Bezpieczne dzieci!”

Opis projektu: Projekt „Bezpieczne Dzieci: wpłynie bardzo pozytywny sposób na wychowanie oraz bezpieczeństwo naszych pociech. Będzie służył nie tylko dzieciom naszego osiedla, lecz również dzieciom z ulic Wojska Polskiego, Kaliskiej, Konopnickiej oraz pozostałej części Miasta. Dodatkowa stół do Ping-Ponga czy Chińczyka – Szachy pozwali naszej młodzieży na dobrą zabawę i rozwój sportowy oraz intelektualny – Dzieci i młodzież to nasza przyszłość.

Proponowana lokalizacja projektu: osiedle Belwederska 38 – plac zabaw oraz boisko.

Szacunkowy koszt: 68.000 zł.

5. Film promujący miasto Łęczyca na kanale YouTube – Historia Bez Cenzury

Opis projektu: Celem projektu jest nagranie i opublikowanie filmu promującego Łęczycę i jej bogatą historię, którego przekaz będzie przystępny i łatwy w odbiorze dla młodszych osób oraz młodzieży. Proponowanym rozwiązaniem jest zlecenie tego zadania twórcom kanału na platformie YouTube – Historia Bez Cenzury, który liderem jest Wojciech Drewniak. Tematyka kanału jest popularnonaukowa: twórca promuję historię w sposób przystępny i zrozumiały, a sam kanał zasubskrybowano ponad 600 tyś. Osób. Wojciech Drewniak wydał także 4 książki o tematyce historycznej.
Film miałby przedstawiać bogatą historię Łęczycy. W podobny sposób na kanale Historia Bez Cenzury promowane były takie miasta jak Toruń czy Gdańsk oraz grupa PZU. Łatwy i darmowy dostęp do platformy YouTube daje gwarancję, że film obejrzą osoby z całej Polski, co może skłonić je do odwiedzin naszego miasta, zwiększyć tym samym jego siłę turystyczną.

Proponowana lokalizacja projektu: Internet, platforma YouTube, strona Urzędu Miejskiego.

Szacunkowy koszt: 25.000zł brutto.

6. Modernizacja placu zabaw przy blokach Kaliska 12 i Kaliska 14

Opis projektu: Plac zabaw między blokami Kaliska 12 i 14 wymaga remontu. Urządzenia są przestarzałe, niektóre nie spełniają norm i w ostatnim czasie zostały usunięte. Teren nie zachęca do zabawy i nie stwarza bezpiecznych warunków dla dzieci. Wymiana istniejących urządzeń na nowe oraz doposażenie placu zabaw w nowe atrakcje np. zjeżdżalnię, huśtawkę kubełkową, huśtawkę bocianie gniazdo dla najmłodszych z pewnością poprawią komfort rodzin i zachęcą do zabawy i integracji. Wymiana ławek oraz nowe kosze na śmieci również są niezbędne.

Proponowana lokalizacja projektu: Teren między blokami Kaliska 12 i Kaliska 14.

Szacunkowy koszt: 40.000 zł.

7. Łęczycki Elementarz – wydanie ilustrowanej książki dla dzieci na temat historii i tradycji Łęczycy wraz z nagraniem audiobooka

Opis projektu: Projekt zakłada wydanie ilustrowanej książki dla dzieci, odnoszącej się do historii i tradycji związanych z miastem Łęczyca i regionem łęczyckim, opisującej ważne wydarzenia, miejsca i postacie z czasów dawnych i współczesnych. Wydruk w nakładzie 1000 egzemplarzy pozwoli przekazać publikacje bezpłatnie dzieciom z klas I-III łęczyckich szkół podstawowych, dzięki czemu będą one mogły w atrakcyjnej, ilustrowanej i wierszowanej formie poznać miasto, w którym mieszkają, uczą się i dorastają.
To pionierska inicjatywa, która w takim zakresie nie była realizowana w żadnej miejscowości w Polsce. Pozwoli ona nie tylko kształtować lokalny patriotyzm i miłość do swojej „małej ojczyzny”
u młodszych łęczycan, ale także da szansę na przekazanie estetycznych wzorców w zakresie słowa pisanego i sztuk wizualnych.
Dodatkowym atutem – zwłaszcza dla najmłodszych – będzie przygotowanie audiobooka z zawartymi w książce wierszami, czytanego zarówno przez aktorów, jak i przez samych odbiorców publikacji.

Proponowana lokalizacja projektu: miasto Łęczyca – projekt bez wskazania ram terytorialnych.

Szacunkowy koszt: 18.000 zł.

8. Duży napis I [serce] Łęczyca. Jako punkt i miejsce spotkań i najbardziej fotograficzny punkt miasta

Opis projektu: duży napis I [serce] Łęczyca bądź kocham Łęczycę będzie dużą atrakcją turystyczną. Zlokalizowany przy zamku będzie zachęcał do zrobienia sobie przy nim zdjęcia i odwiedzenia Łęczycy. Będzie to także atrakcja dla łęczycan.

Proponowana lokalizacja projektu: przy zamku/przy zalewie.

Szacunkowy koszt: 50.000 zł

UDOSTĘPNIJ:
2,5-letnie dziecko w
Ruszyła „akcja Lu
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.