HomeAktualności z regionuPowiat zgierskiParzęczewOgromny problem z ruinami. Rynek jest odnawiany, szkaradztwa zostają!

Ogromny problem z ruinami. Rynek jest odnawiany, szkaradztwa zostają!

ruina parzęczew

Jak długo jeszcze rozpadające się budynki będą straszyć swoim wyglądem w Parzęczewie? Trwa remont rynku w centrum miejscowości. Co z ruinami?

– Te budynki będą pasować do tego odnowionego rynku, jak kwiatek do kożucha – mówi jedna z mieszkanek. – Zresztą już teraz bardzo szpecą to miejsce. Nie wiem dlaczego gminie nie udało się wyegzekwować remontu.

Rzeczywiście, duża, narożna kamienica od wielu już lat jest w katastrofalnym stanie. Kilkadziesiąt metrów od tej ruiny stoi przy rynku kolejna podupadająca nieruchomość.

„Władze gminy Parzęczew od kilku lat podejmują wiele działań w celu zmiany wizerunku budynków znajdujących się na placu Kościuszki w Parzęczewie. Budynki stanowią własność prywatną, gmina nie ma możliwości bezpośredniej interwencji. Prowadzone są rozmowy z właścicielami budynków oraz kierowane prośby o podjęcie działań. O sprawie informowany był Państwowy Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, który również skierował pismo do właścicieli. O ile w przypadku jednego z budynków stan prawny jest uregulowany, to sytuacja kamienicy znajdującej się na rogu placu Kościuszki i ul. Mickiewicza nie jest prosta. Konieczne jest przeprowadzenie spraw spadkowych, aby możliwe było podjęcie dalszych kroków, jak choćby sprzedaż nowemu właścicielowi, który dokonałby remontu budynku bądź jego rozbiórki. Dodatkowym ograniczeniem jest fakt, iż budynki te znajdują się w ewidencji zabytków, co utrudnia działania i podwyższa koszty ewentualnego remontu lub rozbiórki” – odpowiada urząd gminy.

Śmierć na autostra
Jak w gangsterskim f
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.