HomeAktualności z regionuPowiat łęczyckiOdwiedziliśmy kilka stacji paliw w Łęczycy. Dlaczego ceny tak szybują?

Odwiedziliśmy kilka stacji paliw w Łęczycy. Dlaczego ceny tak szybują?

łęczyca stacja

Tak drogiego paliwa nie było od lat. Zmotoryzowani mieszkańcy Łęczycy z niedowierzaniem patrzą na rachunki za zatankowanie samochodu. Gaz kosztuje już prawie 3 zł za litr, PB98 prawie 6 zł za litr, mocno zdrożała też ropa.

– Kiedy na początku wakacji wyjeżdżałem do pracy za granicę, gaz kosztował około 2 złotych za litr. W połowie września wróciłem do Łęczycy i przeżyłem szok. Dziś tankuję za prawie 3 złote za litr. Co się dzieje w tym kraju? – pyta mieszkaniec Łęczycy.

Chyba każdy, kto w ostatnim czasie podjeżdżał pod dystrybutor paliwa na stacji benzynowej miał podobne odczucia. Sprawdziliśmy, ile w Łęczycy kosztuje paliwo. Optymistycznie nie jest.

Orlen ul Dworcowa: Pb 95 – 5,85 zł/litr, Pb 98 – 5,99 zł/litr, diesel (efecta) – 5,66 zł/litr, diesel (verva) – 5,86 zł/litr, LPG – 2,94 zł/litr.

Kwiatkowski ul. Ozorkowska: Pb 95 -5,79 zł/litr, Pb 98 – 5,89 zł/litr, diesel – 5,64 zł/litr, LPG – 2,94 zł/litr.

Bliska ul. Przedrynek: Pb 95 – 5,81 zł/litr, ON – 5,66 zł/litr, LPG – 2,94 zł/litr.

Niestety, może być jeszcze drożej. Rosnące ceny na stacjach paliw są jednym z kilku czynników podbijających inflację cenową, która w sierpniu wyniosła aż 5,5% i osiągnęła najwyższy poziom od 20 lat.

Warto wspomnieć – o czym niedawno pisaliśmy – że na stacji paliw przy wjeździe do Poddębic (od strony Aleksandrowa Łódzkiego) benzyna verva 98 przekroczyła już kwotę 6 zł/l.

UDOSTĘPNIJ:
Grad medali zawodnik
Ofert nie było. Co
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.