HomeTemat głównyOd dziś zmiany w kursowaniu pociągów!

Od dziś zmiany w kursowaniu pociągów!

łka zmiany w rozkładzie

Od niedzieli 12 czerwca obowiązują zmiany w rozkładzie jazdy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, spowodowane pracami remontowymi prowadzonymi przez PKP PLK. Z kolei 25 czerwca ŁKA zainauguruje weekendowe kursy z Łodzi przez Tomaszów Mazowiecki do Spały.

W okresie obowiązywania nowej organizacji ruchu kolejowego – od 12 czerwca do 3 września – wystąpi szereg utrudnień, spowodowanych pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe.

W rozkładzie pojawi się też nowość – 25 czerwca odbędzie się inauguracja połączeń ŁKA do Spały. Przejazd w tym dniu będzie nieodpłatny dla podróżujących w relacji do/ze Spały albo w obie strony.

Natomiast od 2 lipca łódzka kolej zacznie regularne weekendowe kursy do Spały, które będą realizowane dzięki zakupowi nowego taboru o napędzie elektryczno–spalinowym. Dwie pary pociągów będą kursować na trasie Łódź Fabryczna-Tomaszów Mazowiecki-Spała do grudnia włącznie.

SZEREG UTRUDNIEŃ W KOMUNIKACJI

Jeśli chodzi o rozpoczynające się właśnie utrudnienia i zmiany w ruchu, to do odwołania, na stacji Łódź Kaliska dla przewoźników dostępne będą tylko 2 z 5 krawędzi peronowych. Wprowadzony zostanie także ruch jednotorowy z tej stacji do stacji Łódź Żabieniec, co spowoduje skierowanie części pociągów z Sieradza, Kutna i Łowicza przez stacje Łódź Pabianicka i Łódź Retkinia, z pominięciem stacji Łódź Kaliska.

Pociągi od Zgierza do Łodzi Widzewa kierowane będą – zamiast przez stację Łódź Kaliska – przez Łódź Marysin.

Na linii Radomsko – Koluszki kontynuowane będą prace remontowe na stacji Wolbórka. Na odcinku Rokiciny – Baby pociągi nadal będą kursować po jednym torze. Ze względu na jednoczesne prace na odcinku Gałkówek – Łódź Widzew, część pociągów pojedzie w skróconej relacji do i z Koluszek. Pociągi na stacji Koluszki zostaną skomunikowane z innymi pociągami do i ze stacji Łódź Fabryczna.

Na linii sieradzkiej
z powodu prac torowych na odcinku Zduńska Wola – Sieradz – od 30 lipca do 10 sierpnia – ruch pociągów będzie odbywał się po jednym torze. Za 9 pociągów ŁKA, w tych dniach zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

W związku z trwającą przebudową stacji Łódź Kaliska, 13 z 36 pociągów kursujących do Pabianic i Sieradza będzie od 12 czerwca do 3 września omijać tę stację.

Na linii łowickiej z powodu przebudowy mostu pomiędzy Strykowem a Łowiczem oraz budowy kładek nad torami od 11 lipca do 3 września za wszystkie pociągi na odcinku Zgierz – Łowicz Główny pojadą autobusy.

Z kolei na linii kutnowskiej kontynuacja przebudowy stacji Kutno spowoduje uruchomienie autobusów za 6 pociągów ŁKA na odcinku Łęczyca – Kutno.

Z powodu budowy nowego przejścia kolejowo–drogowego ograniczona zostanie przepustowość na stacji Gałkówek, gdzie będą wyłączone z ruchu dwa tory, a od 11 lipca dodatkowo wprowadzony ruch pociągów po jednym torze na odcinku Gałkówek – Łódź Widzew. Spowoduje to konieczność skrócenia trasy przejazdu części pociągów do i ze stacji Koluszki. 9 pociągów ma pojechać po linii 25 ze zmianą kierunku jazdy na stacji Łódź Olechów Wschód. Czas przejazdu z Koluszek do Łodzi będzie dłuższy o około 20 minut.

Szereg prac modernizacyjnych zaplanowano na linii Łódź – Tomaszów Mazowiecki – Drzewica – Radom. Z ich powodu w dniach 23 – 27 czerwca za wszystkie pociągi pomiędzy Tomaszowem a Drzewicą kursować będą autobusy zastępcze. W dniach 25 i 26 czerwca autobusy pojadą również za pociągi ŁKA kursujące do i z Radomia.

W dniach 8 – 31 sierpnia
zaplanowano zamknięcie łącznic pomiędzy stacjami Żakowice Południowe i Koluszki oraz Słotwiny z powodu wymiany sieci trakcyjnej. Część pociągów w/z kierunku Tomaszowa Mazowieckiego pojedzie wtedy bez postojów na stacji Słotwiny.

Z powodu prac modernizacyjnych w stolicy 14 z 18 pociągów ŁKA SPRINTER łączących Łódź i Warszawę będzie kursowało do i ze stacji Warszawa Główna przez stację Warszawa Zachodnia. Aby ułatwić pasażerom przejazd do stacji Warszawa Centralna i Warszawa Wschodnia będzie obowiązywało honorowanie biletów ŁKA na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia w pociągach spółki PKP Intercity (z wyjątkiem pociągów Pendolino).

To cud, że nikt nie
Wojewódzki spływ k
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ