HomeAktualnościNowoczesność w opomiarowaniu zużycia wody

Nowoczesność w opomiarowaniu zużycia wody

opk wodomierze

Ozorkowskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. w Ozorkowie w roku 2022 kontynuuje realizację zadania związanego z implementacją systemu rozliczeń i zdalnego odczytu wodomierzy.

Prawidłowe utrzymanie sieci dystrybucyjnej i lokalizacja wycieków wody to codzienność z jaką zmagają się wszystkie przedsiębiorstwa wodociągowe.

Najnowsza generacja inteligentnych rozwiązań pomiarowych zastosowanych przez Spółkę, daje jej możliwość podglądu natężenia przepływu, temperatury, ewentualnych awarii , umożliwiając tym samym dokładne rozliczenia, szybsze wykrywanie wycieków oraz efektywne planowanie remontów sieci dystrybucyjnej.

Realizowane rozwiązania umożliwiające dostęp do informacji pozwolą podejmować racjonalne decyzje dotyczące utrzymania sieci i zmniejszać straty wody, przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa dostaw.

Sukcesywnie montowane wodomierze ultradźwiękowe nie posiadają części ruchomych co przedłuża ich żywotność, a sprawność baterii wynosi 15 lat.

Ogromną zaletą tych urządzeń jest możliwość ponownej ich legalizacji. Oznacza to, że zdemontowana wymagana statystycznie ilość wodomierzy z danej partii poddana badaniu po osiągnięciu wyniku pozytywnego, legalizuje całą partię.

Wymiana wodomierzy odbywa się sprawnie i niewątpliwie jest to zasługą realizujących to zadanie pracowników Działu Wodociągów i Kanalizacji.

W roku 2021 Spółka dokonała wymiany ponad 650 sztuk , a zakończenie procesu wymiany zaplanowano na 2023 rok.

UDOSTĘPNIJ:
Łódzkie na plus -
Policja zatrzymała
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.