HomeKraj i ŚwiatNowe święto w kalendarzu. Prezydent Duda podjął decyzję

Nowe święto w kalendarzu. Prezydent Duda podjął decyzję

nowe święto

Prezydent Andrzej Duda wprowadził do kalendarza nowe święto państwowe. We wtorek w Poznaniu podpisał ustawę o ustanowieniu 27 grudnia Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

Sejm przyjął ustawę ustanawiającą Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego – 1 października, a 28 października Senat poparł ją jednogłośnie. We wtorek w Poznaniu odbyło się uroczyste podpisanie ustawy przez prezydenta Dudę.

„W hołdzie bohaterom – uczestnikom narodowego zrywu z lat 1918-1919, którzy wyzwolili Wielkopolskę spod panowania niemieckiego i przyłączyli ją do odrodzonej Rzeczypospolitej” – głosi preambuła ustawy, w której kolejne artykuły mówią o ustanowieniu 27 grudnia Narodowym Dniem Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego i świętem państwowym.

Nowe święto zostało wyznaczone tuż po świętach Bożego Narodzenia i wiele osób zadaje sobie teraz pytanie, czy 27 grudnia będzie wolny od pracy? Z przykrością odpowiadamy – nie. Nowe święto 27 grudnia nie będzie wolne od pracy.

Ustawa, która była inicjatywą ustawodawczą prezydenta, stanowi odpowiedź na głosy przedstawicieli społeczności, działaczy patriotycznych i władz samorządowych z Wielkopolski.

UDOSTĘPNIJ:
Wspomóżmy Justynę
Ceny paliw osiągnę
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.