HomeSamorządNowe ścieżki rowerowe i chodniki w Łęczycy oraz Grabowie

Nowe ścieżki rowerowe i chodniki w Łęczycy oraz Grabowie

inwestycje powiat

W przyszłym roku starostwo powiatowe przystąpi do realizacji projektu w ramach działań zmierzających do podniesienia bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym, w obszarze ulicy Belwederskiej w Łęczycy i ulicy Dąbskiej w Grabowie.

    W związku z otrzymanym przez powiat dofinansowaniem w kwocie 1 773 982,00 zł, z przeznaczeniem na realizację zadań drogowych z zakresu podniesienia bezpieczeństwa pieszych, starosta Janusz Mielczarek zawnioskował o nadzwyczajną sesję w celu zatwierdzenia tych działań.

–  Jeszcze w tym roku, w związku z pozyskana dotacją, opracujemy dokumentację projektową i podpiszemy umowy na realizację zadania: budowa drogi dla pieszych, przebudowa chodników i traktów rowerowo – pieszych, budowa ścieżki rowerowej  w pasie dróg:  2521 E ul. Dąbska w Grabowie i  2520 E ul. Belwederska w Łęczycy. Realizację zadania przewidujemy na rok 2024 , nakłady powiatu na tę inwestycję wynoszą 3 225 423,00 zł –  wyjaśniał starosta, podkreślając równocześnie dobrą współpracę z samorządami gmin w realizowanych do tej pory inwestycjach, głównie drogowych,. – Zgodnie z oczekiwaniami społeczeństwa największy akcent położyliśmy w br. na budowę i naprawy dróg, oczywistym jest, że bez zaangażowania finansowego poszczególnych gmin pewnie nie udałoby się zrealizować tylu zadań.

     W uzupełnieniu słów starosty, skarbnik powiatu, zgodnie z załącznikiem do uchwały o zmianach budżetowych przedstawiła kwoty dotacji skierowanych do powiatu z przeznaczeniem na realizację zadań drogowych : gmina Grabów – 266 690,94 zł, gmina Daszyna – 138 847,50 zł, gmina Łęczyca – 347 488,84 zł., gmina Witonia – 180 342,19 zł., gmina Góra Św. Małgorzaty – 296 532,50 zł, co razem czyni kwotę: 1 229 901,97 zł.

      Rada powiatu była jednomyślna, przyjmując projekty uchwał.

- Zysku nie ma, ale
Po Łęczycy autobus
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ