HomeKraj i ŚwiatNowe obostrzenia. Jakie zmiany nas czekają?

Nowe obostrzenia. Jakie zmiany nas czekają?

premier morawiecki

Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił nowe decyzje władz w związku z koronawirusem SARS-CoV-2 i chorobą COVID-19. Zapowiedział obowiązek szczepień na COVID-19 dla trzech grup zawodowych – medyków, nauczycieli i przedstawicieli służb mundurowych. Mniej osób będzie mogło jednocześnie przebywać w obiektach sakralnych, sportowych, gastronomicznych i kulturalnych. Zamknięte będą dyskoteki i kluby. Od 20 grudnia do 9 stycznia nauka zdalna w szkołach podstawowych i średnich.

Od 1 do 17 grudnia włącznie mniej osób niż dotychczas może jednocześnie przebywać na terenie kościołów, lokali gastronomicznych, hoteli, placówek kulturalnych, obiektów sportowych i kasyn. Ograniczenia nie dotyczą osób zaszczepionych na COVID-19.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że rząd ogłosi kolejne obostrzenia w związku ze świętami Bożego Narodzenia oraz wariantem Omikron koronawirusa. – Stan spraw przedstawia się niedobrze, można powiedzieć – bardzo niedobrze – stwierdził szef rządu na konferencji prasowej, odnosząc się do sytuacji związanej z COVID-19. Ze słów premiera wynikało, że władze rozważają zaostrzenie restrykcji dla osób niezaszczepionych na COVID-19.

– Drugim elementem, o którym zdecydowaliśmy w ostatnim czasie to obowiązkowe szczepienia dla wybranych grup pracowniczych. Idąc śladem Niemiec, Austrii, będziemy chcieli od 1 marca wprowadzić obowiązek szczepień dla trzech grup: medyków, nauczycieli i służb mundurowych – oświadczył minister zdrowia.

– Od 1 marca będzie to już szczepienie, które jest wymagane jako warunek spełnienia warunków pracy – dodał.

Kolejna decyzja to nauka zdalna w szkołach podstawowych i średnich w okresie od 20 grudnia do 9 stycznia. Żłobki i przedszkola mają być czynne.

Od 15 grudnia zamknięte będą dyskoteki, kluby i obiekty udostępniające miejsca do tańczenia.

Od 15 grudnia limit dla transportu zbiorowego zostaje obniżony do 75 proc.

niedzielski
Przed policjantami p
Dramatyczna akcja na
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.