HomeNa sygnaleNiesłychane! Jechała autem na samych felgach!

Niesłychane! Jechała autem na samych felgach!

na felgach

Dzięki właściwej postawie świadków 46-latka, która zdecydowała się wsiąść za kółko osobowego volvo mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu została wyeliminowana z ruchu. Dodatkowo kobieta poruszała się samochodem bez opon na samych felgach z prawej strony. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci dokonali tymczasowego zajęcia pojazdu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci apelują o rozsądek na drodze.

4 maja 2024 roku po godzinie 15:00 na stanowisko kierowania dyżurnego wieruszowskiej komendy wpłynęło zgłoszenie, że w miejscowości Bolesławiec na jednej z ulic miasta doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwej kierującej. Badanie alkomatem wykazało u 46-latki ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Jak ustalili policjanci mieszkanka powiatu wieruszowskiego zwróciła swoja uwagę tym, że poruszała się samochodem marki Volvo bez opon na samych felgach z prawej strony. Cała sytuacja miała miejsce w miejscowości Byczyna powiat kluczborski, gdzie świadkowie słysząc głośny dźwięk tarcia metalu o jezdnię postanowili powiadomić policję. Jadąc za osobówką przekazywali na bieżąco dyżurnemu, w którym kierunku porusza się pojazd bez felg. 46-latka poruszała się dość szybko, kontynuując jazdę krajową 11-tką. Kobieta zakończyła swoja jazdę wjeżdżając w drogę bez przejazdu w miejscowości Bolesławiec, gdzie została ujęta przez świadków. Podczas interwencji kierująca tłumaczyła policjantom swoje zachowanie tym, że pokłóciła się z partnerem i dlatego zdecydowała się wsiąść za kierownicę.
Zgodnie z nowymi przepisami, które weszły w życie 14 marca br. funkcjonariusze tymczasowo zabezpieczyli samochód kobiety. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo w tej sytuacji mają zastosowanie nowe przepisy dotyczące przepadku samochodu za jazdę w stanie nietrzeźwości. Teraz 46-latka oprócz wymienionej kary, musi się również liczyć z utratą pojazdu. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy.
Obywatelska postawa interweniujących osób zasługuje na pochwałę. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać funkcjonariuszom Policji.

UDOSTĘPNIJ:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ