HomeAktualnościNie skończyli, zostawili. Co się dzieje z remontami dróg w Łęczycy?

Nie skończyli, zostawili. Co się dzieje z remontami dróg w Łęczycy?

Mieszkańcy z ulicy Związku Walki Zbrojnej wypatrują końca remontu drogi, którego póki co nie widać. Firma wykonująca inwestycję przeniosła się w połowie sierpnia z pracami na ulicę Dominikańską nie kończąc ZWZ. O co chodzi? – pytają łęczycanie.

To rzeczywiście dość nietypowy plan pracy. Zwykle najpierw kończy się jedno zadanie, by zacząć drugie. W tym przypadku jedno zadanie polegające na remoncie dwóch ulic wykonuje jedna firma, która decyduje jak i kiedy będzie realizować inwestycję. Na ulicy ZWZ została już tylko do położenia kostka brukowa na jezdni, mimo to pracownicy przenieśli się na Dominikańską. Wyłączone z użytku są więc dwie drogi.

– Rozmawiałem z robotnikami pod koniec lipca, kończyli wtedy chodniki. Usłyszałem, że na dniach biorą się za jezdnię. Aż tu pewnego dnia robota się skończyła i ulica wciąż nie jest skończona i oddana do użytku – mówi mieszkaniec z pobliskiego bloku. – Trudno mi zrozumieć taki tok myślenia. Chciałbym wiedzieć, kiedy dokończą naszą ulicę.

Takie pytanie zadaje sobie wielu mieszkańców, nie tylko tych zmotoryzowanych. Jak się okazuje, to chyba wie tylko wykonawca. Zapytaliśmy w urzędzie miasta, kiedy firma wznowi prace na ZWZ:

„Zgodnie z podpisaną umową z firmą MK STELLA KONRAD MAREK z siedzibą w Kole, termin zakończenia prac na obu ulicach, czyli Związku Walki Zbrojnej oraz Dominikańskiej wyznaczony jest na koniec listopada bieżącego roku” – czytamy w odpowiedzi.

Nowa inwestycja w Ł
Makabra! Łańcuch o
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.