HomeBeskidy Bliżej CiebieNie ma wody! Co się dzieje?

Nie ma wody! Co się dzieje?

hołcyna zbiornik

Brak wody w zbiorniku na Hołcynie w Brennej wzbudza chyba większe zainteresowanie, niż gdyby woda tam była. W tej sprawie do urzędu gminy dzwonią mieszkańcy i turyści.

– To prawda. Odbieram naprawdę dużo telefonów ws. osuszonego zbiornika na Hołcynie – mówi Bartosz Chrapek, sekretarz Brennej. – Dowiedziałem się, że jaz ma zostać niedługo zamknięty, aby zbiornik ponownie się zapełnił. Wcześniej spółka Wody Polskie prowadziła tam prace remontowe urządzeń, teraz właściciel terenu – Nadleśnictwo w Ustroniu, podejmie już konkretną decyzję o terminie napełnienia zbiornika. Najprawdopodobniej zbiornik zostanie pogłębiony.

Dzierżawcą tego ternu jest pan Piotr z Brennej, który – niestety – już od kilku lat nie prowadzi w tym miejscu żadnej działalności turystycznej. Szkoda, bo w okresie letnim zbiornik ze sprzętem wodnym na Hołcynie z pewnością cieszyłby się sporym powodzeniem. Być może w tym roku – po pogłębieniu zbiornika – będą choć lepsze warunki do pływania. Amatorów wodnych kąpieli na Hołcynie nie brakuje.

UDOSTĘPNIJ:
Inwestycja w „Doli
Pan Krzysztof czeka
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.