HomeAktualności z regionuPowiat łęczyckiNerwy na osiedlu. Jaka odpowiedź dyrektora Kujawy?

Nerwy na osiedlu. Jaka odpowiedź dyrektora Kujawy?

nerwy na osiedlu

Mieszkańcy Osiedla Królów Polskich w Łęczycy już przywykli do dziurawych, błotnistych dróg. Niedawno przez osiedle przejechała równiarka, co spowodowało destrukcję istniejącej nawierzchni oraz wyciągnięcie wielu, pokaźnej wielkości kamieni. W ocenie mieszkańców zabieg ten jeszcze bardziej pogorszył i tak już zły stan osiedlowych ulic.

– Razem z sąsiadem prosiliśmy, aby po przejeździe równiarki zastosowano jakiś wał, aby ubić nawierzchnię drogi – mówi mieszkanka ulicy Władysława Łokietka. – Niestety bezskutecznie. Mało, że trzeba omijać powstałe wyrwy i nasypy to jeszcze sporo tu różnej wielkości kamieni. Nie wiem, czemu to ma służyć, już znacznie lepiej było przed tym równaniem.

O celowość przejazdu równiarki pytamy dyrektora „Zieleni Miejskiej”, Adama Kujawę.

– Istotnie, ten stan przejściowy, czyli tuż po przejeździe równiarki może być uciążliwy dla użytkowników drogi, ale najważniej jest to, że po pewnym czasie sytuacja zdecydowanie się poprawi. Nie będziemy wałować tej drogi, ale możliwe, że równiarka przejedzie jeszcze raz, aby maksymalnie wyrównać nawierzchnię. Kamienie lepiej pozbierać, niż je znów wbijać w drogę – wyjaśnia A. Kujawa. – Uważam, że zakup równiarki był naprawdę dobrą decyzją, za trzykrotny wynajem tego sprzętu praktycznie zakupiliśmy nową maszynę.

UDOSTĘPNIJ:
Sukcesy Mastersa MKL
Mamy do czynienia z
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.