HomeAktualnościNastolatek znalazł portfel z 1800 zł. Co zrobił?

Nastolatek znalazł portfel z 1800 zł. Co zrobił?

portfel z chodnika

Nastoletni mieszkaniec gminy Biała Rawska wykazał się dużą uczciwością i odpowiedzialnością. Chłopiec znalazł portfel z pieniędzmi i dokumentami należącymi do mieszkańca Rawy Mazowieckiej. Od razu przyniósł zgubę do komendy Policji.

21 marca 2023 roku w Pierwszy Dzień Wiosny do rawskiej komendy zgłosił się 16-latek, który na jednej z rawskich ulic znalazł portfel. W środku było ponad 1800 złotych oraz dokumenty. Uczeń Zespołu Szkół Ponadpodstawowych imienia Władysława Reymonta w Rawie Mazowieckiej bez chwili wahania przyniósł zgubę do komendy. Mówił, że w wakacje dorywczo dorabia i wie jak bardzo trzeba się napracować aby tyle pieniędzy zarobić. Policjanci podziękowali nastolatkowi, ustalili adres zamieszkania właściciela zguby. Kobieta, która zgłosiła się do komendy powiedziała, że portfel musiał jej wypaść z torebki kiedy wsiadała do samochodu z zakupami. Obiecała podziękować młodzieńcowi za uczciwość. My również dziękujemy za taką postawę, która może być wzorem dla innych osób.

W tym przypadku dumni mogą być też rodzice chłopca, którzy kształtują u swojego dziecka właściwe rodzaje zachowań i postaw. Gratulujemy.

Przebrał się za pr
Pod Łęczycą zalan
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.