HomeAktualnościNajwiększy ruch na stacjach w naszym województwie

Największy ruch na stacjach w naszym województwie

paliwa drożyzna

Według analityków to właśnie w naszym województwie najbardziej wzrósł ruch na stacjach paliw.

Proxi.cloud i UCE RESEARCH zbadały ruch na stacjach benzynowych od wybuchu wojny w Ukrainie. Dane zebrano z wykorzystaniem geofencingu. 24 lutego Polacy na stacje rzucili się tak, że ruch w tego typu placówkach wzrósł o 36 proc.

Raport podsumowuje dane z blisko 4 tys. stacji benzynowych i ruchu wygenerowanego przez ponad 178 tys. konsumentów. Panika trwała 3 dni. W dniach 24-28.02. ruch był wyższy o 13 proc. w porównaniu z danymi z kilku dni sprzed rosyjskiej inwazji. Teraz nastąpił spokój.

Obecnie można zaobserwować ruch podobny do tego, jaki był notowany przed najazdem wojsk rosyjskich na Ukrainę, a nawet nieco mniejszy. To może wskazywać na opanowanie paniki wśród Polaków. W pierwszych dwóch dniach ruch był zdecydowanie powyżej średnich wartości odnotowywanych przed atakiem Rosji, aczkolwiek już czwartego dnia od tego momentu widać było zdecydowany spadek – mówi Adam Grochowski, współautor badania z firmy technologicznej Proxi.cloud

Większy ruch zapanował w większych miastach. Te z liczbą mieszkańców powyżej 100 tys. mieszkańców wygenerowały ruch na stacjach większy o 1 p.p. od mieszkańców mniejszych miejscowości. Są też województwa, w których stacje paliw odwiedzano wyjątkowo często.

Co ciekawe nie są to wyłącznie województwa wschodnie. Największy wzrost zanotowano w:woj. łódzkim – o 23%, lubelskim – o 20%, zachodniopomorskim – o 19%.

Najmniejsza różnica w ruchu wystąpiła na południu kraju, tj. w woj. opolskim – 10%, śląskim – 8%, jak również małopolskim – 8%.

Sfingowali kradzież
Parkowanie za darmo
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.