HomeKraj i ŚwiatNadciąga afrykański żar

Nadciąga afrykański żar

upały słońce

Nad Polskę nadciąga fala upałów. W regionie termometry w cieniu wskażą nawet 36 st. C. Trzeci, czyli najwyższy poziom w skali ostrzeżeń przed upałami wydano dla Lubuskiego i niemal całej Wielkopolski. Niebezpiecznie gorąco będzie też w województwach: zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim i dolnośląskim.

Mieszańcy zachodu mogą się spodziewać temperatur powyżej 30 st. C. Na północnym wschodzie przelotne opady deszczu. Termometry wskażą od 24 st. C do 28 st. C na wschodzie i w centrum, a na zachodzie 33 st. C.

Środa będzie słoneczna i ciepła w całym kraju. Na zachodzie temperatura wyniesie około 36 st. C. Na schodzie, lokalnie nad morzem i w centrum można się spodziewać od 28 st. C do 32 st. C.

Czwartek gdzieniegdzie pojawi się zachmurzenie oraz przelotny deszcz. Może też zagrzmieć. Podczas burz, silny wiatr, który w porywach wyniesie do 70 km/h.

Temperatura maksymalna wyniesie od 28 st. C do 31 st. C na wschodzie oraz miejscami nad morzem – podaje IMGW. Upalenie także w centrum od 28 st. C do 32 st. C, najcieplej będzie zachodzie. Tam termometry wskażą około 36 st. C.

W piątek będzie pochmurnie na północy. Tam też może przelotnie popadać. Słonecznie na południu Polski. W całym kraju będzie upalnie. Na zachodzie do 33 st. C, w centrum do 28 st. C, na wschodzie i nad morzem od 28 st. C do 31 st. C.

Od niedzieli chłodniej.

UDOSTĘPNIJ:
Zostali spaleni żyw
Kobieta spłonęła
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.