HomeAktualnościNad parzęczewskim zalewem powstaje największy pumptrack na świecie!

Nad parzęczewskim zalewem powstaje największy pumptrack na świecie!

pumptrack parzęczew

Poseł Marek Matuszewski przekazał informację o dodatkowym wsparciu tej inwestycji kwotą 747 400 zł pochodzącą z Rządowego Programu Sportowa Polska przyznaną przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Całkowity koszt budowy pumptracka oraz infrastruktury towarzyszącej to 4 918 770 zł, w tym dofinansowanie z UE – RPO WŁ- 3 399 150,00 zł oraz dofinansowanie z budżetu państwa, które wynosi 279 929,99 zł.

Zakres inwestycji obejmuje budowę toru rowerowego z infrastrukturą towarzyszącą (parkingi, ciągi pieszo jezdne, mała architektura). Tory będą miały zróżnicowany poziom zaawansowania – dwie mini pętle dla dzieci z niskimi nasypami, kilka pętli dla średniozaawansowanych rowerzystów (klasyczne tory pumptrack), linie skoczni tzw. jump line oraz wyjątkowy tor PRO dla doświadczonych rowerzystów składający się z dwóch bliźniaczych pętli w lustrzanym odbiciu. W Polsce nie istnieje jeszcze ani jeden tor PRO takiego rodzaju, umożliwiający rozgrywanie zawodów w konwencji wyścigu równoległego, gdzie na torze startuje jednocześnie dwóch zawodników.

W konferencji w Parzęczewie uczestniczył generalny wykonawca inwestycji, Paweł Tecław – prezes firmy TRAKT Sp. z o.o. oraz przedstawiciele firmy Bikeuniverse Sp. z o.o., która jest podwykonawcą – Filip Janiszewski, Paweł Gibas i Artur Więcławek – aktualnie najlepszy zawodnik w Polsce w kolarstwie grawitacyjnym.

Obecny był również prezes Okręgowego Związku Kolarskiego w Łodzi Arkadiusz Jałowski oraz prezes Stowarzyszenia „Peleton” Krzysztof Wolski, którzy wyrażają chęć współpracy przy organizacji wszelkiego rodzaju zawodów oraz pokazów na powstającym obiekcie.

Najważniejszymi uczestnikami konferencji zdaje się być młodzież, która licznie przybyła na spotkanie i wyraziła swoje zadowolenie z realizacji tej długo przez nich wyczekiwanej inwestycji.

Planowany termin wykonania inwestycji to trzeci kwartał 2023 roku, ale wykonawca deklaruje przyspieszenie robót, tak aby prace zakończyły się w połowie przyszłego roku.

Ale heca! Policja za
Zwolnienia w Tubądz
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.