HomeAktualności z regionuPowiat łęczyckiNa Wrzosowej zakończono budowę budynku socjalnego

Na Wrzosowej zakończono budowę budynku socjalnego

wrzosowa łęczyca

Prawie dwumilionowa inwestycja w postaci budowy budynku socjalnego na ulicy Wrzosowej w Łęczycy została oficjalnie zakończona. Burmistrz Paweł Kulesza z zastępcą Wojciechem Czaplijem oraz pracownikami merytorycznymi dokonali odbioru inwestycji, dzięki której mieszkanie znajdzie 12 rodzin.

Prace budowlane zostały rozpoczęte w październiku ubiegłego roku, a ich zakończenie przebiegło zgodnie z planem. Za realizację inwestycji odpowiedzialny był Zakład Remontowo – Budowlany „GIPS – SERVICE” z siedzibą w Zgierzu, którego oferta w postępowaniu przetargowym okazała się najkorzystniejsza. Piętrowy budynek posiada 12 mieszkań o wielkości od 25,40 m² do 34,26 m².

– Ogromnie się cieszę, że udało się zrealizować tak dużą inwestycję, która będzie służyła mieszkańcom naszego miasta. Ostatni tego rodzaju budynek był oddany do użytku 7 lat temu, dlatego też uważam, że budownictwo socjalne w Łęczycy wymaga dodatkowej uwagi – powiedział burmistrz Paweł Kulesza. – Mam nadzieję, że ten budynek spełni swoje cele i zapewni zamieszkałym w nim rodzinom poczucie bezpieczeństwa oraz stabilizację życiową.

Wartość inwestycji wyniosła 1 826 999,19 zł. Miasto Łęczyca na ten cel uzyskało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 642 371 zł.

Procedury związane z przydziałem lokali do budynku na ulicy Wrzosowej już się rozpoczęły.

UDOSTĘPNIJ:
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.