HomeAktualności z regionuPowiat łęczyckiGrabówNa placu upadłej spółdzielni wciąż zalegają odpady. Mieszkańcy obawiają się skażenia środowiska

Na placu upadłej spółdzielni wciąż zalegają odpady. Mieszkańcy obawiają się skażenia środowiska

śmieci odpady gs

Od ogłoszenia upadłości GS Samopomoc Chłopska w Grabowie minęły już prawie dwa lata a na placu należącym do upadłej spółdzielni wciąż zalegają śmieci. Zdaniem mieszkańców jest ich coraz więcej.

Na GS w Grabowie, po ogłoszeniu stanu jej likwidacji, pozostała pryzma śmieci. Zgodnie z wymogami została zabezpieczona plandekami. Ta sytuacja miała mieć charakter tymczasowy z uwagi na oczekiwanie na przyjazd komisji z Ministerstwa Ochrony Środowiska w celu wydania orzeczenia o strukturze odpadów i zasadami ich utylizacji.

Tymczasem, jak mówią mieszkańcy gminy, śmieci jest coraz więcej. Obawiamy się o bezpieczeństwo naszych rodzin a najgorsze jest to, że nikt nic nie mówi, ani były prezes GS, ani władze gminy.

Mieszkańcy zastanawiają się co dalej. Wichury zerwały plandeki, śmieci fruwają po okolicy. Kilkukrotne próby nawiązania kontaktu z likwidatorem GS-u zakończyły się fiaskiem.

Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.