HomeAktualności z regionuPowiat łęczyckiNa łęczyckim rynku jest już kolorowo… ale co z fontanną?

Na łęczyckim rynku jest już kolorowo… ale co z fontanną?

fontanna łęczyca

Plac Kościuszki został ukwiecony późno, w porównaniu z latami wcześniejszymi. Mieszkańcy zastanawiali się nad powodem tych opóźnień. Poza tym wciąż nie działa fontanna.

–  Zastanawiałyśmy się z koleżankami, kiedy i czy w ogóle pojawią się piękne kwiaty –  mówi mieszkanka Łęczycy. – Nawet dowcipkowałyśmy, że nie ma kasy, bo wszystko wydano na wybory. Wreszcie kwiaty się pojawiły i już jest weselej. Umieszczenie doniczek na latarniach też jest świetnym pomysłem, bo tylko na tej wysokości rośliny są bezpieczne. Brakuje jeszcze fontanny, przy której można się schłodzić w upalne dni. Myślę, że to urządzenie to niewypał. Jest więcej nieczynne niż czynne.

   O to dlaczego w tym roku kwiaty pojawiły się nieco później oraz czy jest szansa na uruchomienie fontanny pytamy Adama Kujawę, dyrektora JB Zieleń Miejska.

– Pogoda w tym roku jest niestabilna. Gorące dni i bardzo zimne noce z lokalnymi przymrozkami zadecydowały o przesunięciu terminu na trochę późniejszy. Jeżeli chodzi o fontannę, to pracownicy konserwujący urządzenie zdiagnozowali problem. Ale niebawem woda wystrzeli w górę – obiecuje dyrektor ZM.

UDOSTĘPNIJ:
Życzenia na Dzień
Dramat pana Sławomi
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.