HomePolecamy„My nie powiemy, że to nie nasza wojna”…

„My nie powiemy, że to nie nasza wojna”…

zadzim 3 maja

Tegoroczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Gminie Zadzim rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w kościele Św. Małgorzaty w Zadzimiu. Tutaj zebrali się mieszkańcy Gminy Zadzim, poczty sztandarowe, przedstawiciele samorządu gminnego, jednostek organizacyjnych gminy, sołectw, jednostek powiatowych, służb i straży, przedstawiciele ochotniczych straży pożarnych, stowarzyszeń, przedsiębiorców, kół gospodyń wiejskich i zespołów artystycznych, dzieci i młodzież szkolna.

Po zakończeniu Mszy Świętej uczestnicy w uroczystym pochodzie, na czele z orkiestrą OSP Zadzim i pocztami sztandarowymi, przemaszerowali do parku „Dereniowy Skarb”, pod obelisk upamiętniający 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tam rozpoczęły się dalsze uroczystości. W atmosferę Majowego Święta uczestników obchodów wprowadziły patriotycznym występem dzieci z naszych szkół.

Krzysztof Woźniak –Wójt Gminy Zadzim powitał wszystkich na gminnej uroczystości.
W swoim przemówieniu miedzy innymi powiedział: „Jestem zaszczycony, mogąc po przerwie we wspólnym świętowaniu, a związanej z wirusem Covid-19, powitać Państwa w zadzimskim Parku na obchodach 231. rocznicy wydarzenia prawdziwie epokowego, stanowiącego zwrot w dziejach Rzeczypospolitej Obojga Narodów – państwa, które było wspólnym domem po prawdzie wielu narodowości, języków, kultur i wyznań religijnych, ich bezpiecznym schronieniem i ich oazą wolności…Radosne święto 3-majowej Konstytucji, przyćmiewa niestety wojna na Ukrainie… Dzisiejszy dzień to dla naszych sąsiadów 69. dzień walki narodu Ukraińskiego z rosyjskim najeźdźcą… Teraz toczy się kolejna wojna w Europie, wojna nie tylko o niepodległość Ukrainy, ale także o bezpieczeństwo Polski, o przyszłość Europy i miejsce w jej wolności… My Polacy nie powiemy, że to nie nasz interes i nie nasza wojna. Polska i Polacy staramy się jak to tylko możliwe wspierać w tych trudnych chwilach naród Ukraiński. Przyjęliśmy ok. 3 mln ukraińskich uchodźców, głównie kobiety i dzieci. Tak jak jest to możliwe wspieramy Ukrainę militarnie i reprezentujemy jej interesy na arenie międzynarodowej… Musimy się uczyć historii i wyciągać wnioski z historii naszych europejskich narodów. Stajemy dziś by wyrazić wolę zachowania wolności i niezawisłości, chcemy by wszystkie narody miały prawo do bezpieczeństwa i stabilnego rozwoju. Tylko na równości, demokracji i rządach prawa możemy budować pomyślną przyszłość naszej ojczyzny i jej obywateli. Życzymy Ukraińcom zwycięstwa w ich heroicznej walce z najeźdźcą, a nam Polakom pokoju. Wspierajmy naszych sąsiadów w walce o wolność nie tylko Ukrainy, ale także Polski i Europy.”
Przybyłe delegacje złożyły kwiaty w hołdzie dla bohaterów naszej Ojczyzny.
Po zakończeniu uroczystości uczestnicy udali się do urzędu gminy na poczęstunek.Groził, że nie zro
Niecodzienna sytuacj
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.