HomeAktualnościMotocyklista zderzył się z sarną

Motocyklista zderzył się z sarną

motocyklista sarna

W miejscowości Dubie, na drodze wojewódzkiej 480, w powiecie bełchatowskim 45-letni motocyklista uderzył w przebiegającą przez jezdnię sarnę.

Kierujący motocyklem Yamaha, jadąc od miejscowości Widawa w kierunku Szczercowa, uderzył w przebiegającą przez jezdnię sarnę. Motocykl wpadł do rowu. 45-letni kierujący, mieszkaniec gminy Izabelin w powiecie Hornówka, z obrażeniami został przewieziony do szpitala.

Policja ostrzega i apeluje:

  • Zachowaj ostrożność w rejonie lasów i pól uprawnych. Nie lekceważ znaku „Uwaga zwierzęta leśne”, w tych miejscach można się z nim spotkać na drodze.
  • Pamiętaj, że zderzenie z dziką zwierzyną jest bardzo niebezpieczne, szczególnie jeśli jest to dzik, jeleń lub łoś. Lekceważąc znaki drogowe ostrzegające o miejscach, gdzie dzikie zwierzęta przekraczają drogę, narażamy się na duże niebezpieczeństwo. Do takich sytuacji najczęściej dochodzi wieczorem i wczesnym rankiem.
  • Pamiętaj, że zwierzęta mogą również pojawić się w terenie zabudowanym. Jeśli zobaczysz przebiegające przez drogę zwierzę, bądź czujny, zwolnij i jedź ostrożnie. Pamiętaj, że sarny, jelenie i dziki żyją w stadach i za pojedynczym osobnikiem mogą podążać kolejne.
  • Jeżeli dojdzie do zdarzenia z udziałem dzikiej zwierzyny, zjedź na pobocze, włącz światła awaryjne i zabezpiecz miejsce trójkątem ostrzegawczym.
  • Pod żadnym pozorem nie dotykaj zwierzęcia!
  •  W takiej sytuacji należy natychmiast zawiadomić policjantów. Przyjmujący zgłoszenie dyżurny poinformuje odpowiednie służby i lekarza weterynarii oraz skieruje na miejsce policyjny patrol.
UDOSTĘPNIJ:
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ