HomeAktualnościMniej dymu na placu Jana Pawła II w Ozorkowie! Ale to i tak kropla w morzu potrzeb…

Mniej dymu na placu Jana Pawła II w Ozorkowie! Ale to i tak kropla w morzu potrzeb…

kamienice plac jana pawła

Przed nadchodzącym okresem grzewczym lokatorzy trzech kamienic, przy pl. Jana Pawła II w Ozorkowie, nie muszą już martwić się o opał. Ich mieszkania będą ogrzewane z sieci miejskiej. Zakończenie prac, to również pozytywna informacja dla mieszkańców centrum miasta. Z kominów wyremontowanych kamienic nie będzie już wydobywał się trujący dym.

To dobry krok w celu poprawy jakości powietrza, choć w mieście jest jeszcze masa starych budynków, które czekają na podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej lub nitki gazowej.

Termomodernizacja kamienic na placu Jana Pawła II spotkała się z dużym zainteresowaniem sąsiadów.

– Do magistratu dzwonią wspólnoty mieszkaniowe, a nawet właściciele kamienic, z pytaniami o koszty takiej termomodernizacji – mówi Mariusz Ostrowski, sekretarz miasta. – Cieszę się z tej inwestycji razem z lokatorami.

Przypomnijmy, że remont kamienic pod numerami 8, 9 i 10 przy pl. Jana Pawła II rozpoczął się w styczniu tego roku. Inwestycja kosztowała ponad 3 mln zł.

– Bardzo zależy mi na poprawie stanu technicznego naszych budynków komunalnych, poprawie warunków życia mieszkańców i wyeliminowaniu starych, węglowych pieców, zanieczyszczających powietrze – mówi Jacek Socha, burmistrz Ozorkowa.

W każdej z kamienic powstał system centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej. Naprawione i ocieplone zostały dachy, a także wymienione rynny oraz drzwi. Budynek pod numerem 8, dodatkowo doczekał się renowacji elewacji frontowej. Podobną modernizację mają przejść w przyszłości również inne budynki w Ozorkowie.

Łódzkie na Plus. S
Wkrótce nowy zegar,
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ